Şahin, Haymanalılar’la iftarda buluştu

Şahin, Haymanalılar’la iftarda buluştu

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Keçiören Meclis Üyesi Adayı Birol Kaya’nın ev sahipliğinde Haymanalılar’la iftarda bir araya geldi.

Genel Sekreter Şahin, iftar programında yaptığı konuşmada, İslam coğrafyasının dört bir yanında müslümanların zulüm altında olduğunu, Filistinli Kudüslü müslümanların soykırım altında bir Ramazan geçirdiklerine şahitlik ettiklerini ifade etti.

“Güçlü olmalıyız. Yolumuza güçlü bir şekilde devam etmeliyiz.” şeklinde konuşan Şahin, “Bütün masumların, mustazafların umudunu bu topraklara bağlamış, milletlerin umudu olmaya devam etmeliyiz. Fiilen, kavlen bütün mazlumlar için duada bulunmalıyız. Çok çalışmalıyız, daha hızlı koşmalıyız. Sesimizi daha da yükselmeliyiz ve bu gayri adil nizama hep birlikte bir dur demeliyiz.”  diye konuştu.

Ankara’nın geride kalan 5 yılda büyükşehir belediyeciliği açısından çok talihsiz bir dönem yaşadığını anlatan Şahin, şöyle konuştu:

 “Söğütözü’nden buraya gelmemiz bir saatten fazla sürdü. Normalde 20-25 dakikada geldiğimiz yolu biz bu akşam şehir içi trafiğini kullanmadan 1 saat 15 dakikada geldik. Bakın Ankara’nın 5 yılı ihmal edildi, görmezden gelindi. Ankara’yı ihmal etmek demek Ankara’ya ihanet etmek demektir. Hepimizin hep beraber Ankara’mıza tekrardan sahip çıkmamız lazım. Ankara’nın bu yavaş yıllarına son vermemiz lazım.

Bu yavaşlık CHP’li belediye başkanına o kadar yapıştı ki soyadından utanıyor soyadını yazmaya utanıyor. Bakıyorsunuz etrafta sadece Mansur yazıyor. Mansur Yavaş yazmaktan kendisine hayâ ediyor. Neden? Çünkü. Eserde yavaş, hizmette yavaş Ankara’ya ulaşmakta yavaş ve metro yapmakta yavaş trafik sorununu çözmekte, sosyal yardımlarda yavaş her şeyde yavaş. Ankara’da vaatlerini yerine getirmedi ya da verdiği sözlerin tam aksini gerçekleştirdi.

Onun için Keçiören’i parklarıyla, bahçeleriyle, şelaleleriyle, gençlik merkezleriyle, spor merkezleriyle ile kültür merkezi ile en son geçen hafta açılışını yaptığımız Atatürk Cumhuriyet kulesiyle bugün Ankara’nın ve Keçiören’in parlayan yıldızı haline getirmiş Turgut Altınok başkanımızla Ankara’nın altın çağına hep birlikte başlayacağız. Ankara’mızı ok gibi doğru ve hızlı eserlerle hizmetlerle buluşturacağız.”

Turgut Altınok belediyecilikte duayen bir isim. Turgut Altınok’un arkasında AK Parti var, Milliyetçi Hareket Partisi var. Turgut Altınok’un arkasında dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan var. Altınok’un arkasında bilge genel başkan, Devlet Bahçeli var. Arkasında Haymanalılar var, Keçiörenliler var, Ankaralılar var.”