Şahin, Gölbaşı SKM açılışına katıldı

<strong>Şahin, Gölbaşı SKM açılışına katıldı</strong>

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, yaptığı konuşmada, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin, Gölbaşı’nın, Ankara’nın ve ülkemizin önümüzdeki 5 yılının planlanacağı bir seçim olduğunu söyledi.

Ankara’nın geride kalan 5 yılda büyükşehir belediyeciliği açısından çok talihsiz bir dönem yaşandığını, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın verdiği sözleri tutmadığını belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Ankara yavaşladı, Ankara hızını kaybetti, Ankara pırıltısını, ışığını kaybetti Hep beraber Ankara’nın bu fetret dönemine son vermeye var mıyız? Mansur Yavaş, 101 tane vaatte bulundu. Yalnızca birkaç tanesini yarım yamalak yerine getirdi. 58 km metro yapma sözü verdi. Ne kadar yaptı? Yarısını mı yaptı, çeyreğini mi yaptı, onda birini mi yaptı? Sıfır. Sıfır kere sıfır, sıfır elde var sıfır. Hiçbir şey yok. Bakın bu vaatlerini her yerden kaldırdı, sildirdi. İnsanlar görmesin, duymasın, hatırlamasın diye. Çok çarpıcı olduğu için şu örneği vermek istiyorum. Ankara’nın her bir mahallesine kreş yapma sözü verdi. Ankara’nın kaç mahallesi var? 1.425 mahallesi var kaç tane yaptı? Bir tane. Bakın bir tane. Ya böyle insafsızlık olur mu? Böyle vicdansızlık olur mu? Ankaralıyla böyle dalga geçilir mi? 18 tanesinin de ismini değiştirdi, tabelasını değiştirdi. Utanmadan, arlanmadan da Ankara’nın her yerine 20 tane kreş yaptım diye asıyor. 1.425 tane söz vermiş, 1 tane yapmış. 20 tane yaptım diye her yere billboardlar asmış, yani hesaba vurun % 1 – % 1,5 buçuk. Ankaralı bunu hak etmiyor.”

“Turgut Altınok başkanımız Ankara’yı kurtaracak”

Ankaralı’nın hizmeti ve eserleri hak ettiğini belirten Şahin, “Keçiören’i parklarıyla, bahçeleriyle, şelaleleriyle, kültür merkezleriyle, gençlik merkezleriyle Ankara’nın incisi bir şehir haline getirmiş Turgut Altınok başkanımız Ankara’yı kurtaracak. Turgut Altınok Başkanımızla Ankara hızlanacak, dört bir yanı eserle dolacak, hizmetle dolacak. Turgut Altınok, sadece Ankara’da değil tüm Türkiye’de belediyecilik denince ilk akla gelen isimlerden bir tanesidir ve onun başkanlığında 25 ilçemizde Cumhur İttifakı Belediye Başkanlarımızla Ankara bambaşka bir şehir haline gelecek”

Genel Sekreter Şahin, Mansur Yavaş’ın Ankara’nın 5 yılını heba ettiğinin vurgulayarak, “kendi şahsi, siyasi çıkarları uğruna Ankara’yı feda etti. 31 Mart gecesi de koltuğuna veda edecek.” ifadelerini kullandı.

CHP’nin Ankara’da PKK’nın siyasi uzantısı olan parti ile işbirliği içerisinde olduğunu söylene Şahin, şöyle konuştu:

“Kol kola yürüyorlar. Kent uzlaşısı adı altında ittifak içerisindeler. Yenimahalle’de Polatlı’da Bâlâ’da. O PKK partisi adaylarını çekti. Kime destek veriyorlar. CHP’li adaylara destek veriyorlar. Buna asla izin vermeyiz, geçit vermeyiz. Gölbaşılı hemşerilerim basiret sahibidir, feraset sahibidir, aklıselim sahibidir. Gölbaşılı hemşerilerim oylarının bölünmesine, parçalanmasına izin vermez. Aradan PKK’nın destek verdiği CHP’li adayların sıyrılmasına izin vermez. Saygı değer hemşerilerim. AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın Gölbaşı’ndaki Belediye Başkanı adayı tektir. Oda Ramazan Şimşek’tir. İnşallah Ramazan Şimşek başkanımızla 5 yıl daha Gölbaşı’nda koşar adım hedeflere ilerleyeceğiz. Allah hepinizden razı olsun. Ben inanıyorum ki Gölbaşı, Ramazan Şimşek ve Turgut Altınok başkanımıza en yüksek oranda rekor oranda destek verecek. Sizden isteğimiz, önümüzdeki 21 günü en iyi şekilde değerlendirmek, komşumuza, akrabamıza, herkese işin ehemmiyetini, önemini anlatacağız ve bu bölücü anlayışa, bu bölücü zihniyete Gölbaşı’nda geçit vermeyeceğiz.