Şahin, Mamak Seçim Bürosu Açılışına katıldı

Şahin, Mamak Seçim Bürosu Açılışına katıldı

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Mamak’ta Seçim Bürosu Açılışı ve Gökçeyurt Mahalle Buluşması programlarına katıldı.

Genel Sekreter Şahin, yaptığı konuşmada, AK Parti Mamak Belediye Başkan Adayı Asım Balcı ile birlikte açılışını gerçekleştirdiği seçim bürosunun hayırlar getirmesini temenni etti.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerinin çok önemli olduğunun altını çizen Şahin, “Ankara Büyükşehir Belediyeciliği geride bıraktığımız 5 yıl kayıp yıllar yaşadı. Kayıp yıllarımızı hep beraber telafi edeceğiz. Yavaş yılları hep beraber son vereceğiz. Büyükşehir belediye adayımız Turgut Altınok ile birlikte ok gibi doğru ve hızlı hizmetlere hep beraber imza atacağız. Mamak’ta Asım Balcı başkanımızla birlikte 1 Nisan sabahında bal gibi bir döneme başlayacağız.  Ankara’mız hizmetlerin, eserlerin en güzeline layık.” diye konuştu.

Şahin, Gökçeyurt Mahalle Buluşmasına katıldı

Genel Sekreter Şahin, mahalle buluşmasında yaptığı konuşmada, Mamak ve Gökçeyurt mahallesine çok önemli eserler kazandırdıklarını ve çok güzel hizmetlerde bulunduklarını söyledi.

Mamak ilçesinin belediyecilik açısından çok güçlü bir geleneğe sahip olduğunu vurgulayan Şahin, “Mamak ilçemizde Gazi Şahin başkanımızla başlayan daha sonra Mesut Akgül başkanımızla devam eden, Murat Köse başkanımızla hızlanan ve 31 Mart gecesinde Asım Balcı başkanımızla son sürat devam edecek olan hizmetlerde sizlerin emeği var. İnşallah bu hizmet kervanı yoluna koşar adım devam edecek.” dedi.

Genel Sekreter Şahin, Mamak Belediye Başkan Adayı Asım Balcı’nın belediyecilik denilince ilk akla gelen çok yetkin, ehil ve dirayet sahibi olduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Asım Balcı başkanımız kendisini ülkemize, Ankara’mızın ilçelerine adamış mümtaz bir şahsiyet. Güçlü belediyecilik geleneği Asım Balcı başkanımızla birlikte daha da hızlanarak devam edecek. Büyükşehir ölçeğinde de Keçiören ilçemizi parklarıyla, bahçeleriyle, şelaleleriyle, gençlik merkezleriyle, kültür merkezleriyle, Ankara’nın parmakla gösterilen en güzel ilçelerinden birisi haline getirmiş Turgut Altınok başkanımızla birlikte Ankara inşallah 1 Nisan sabahı daha da hızlanacak. Hizmet siyaseti, hizmet belediyeciliği daha da güçlenerek devam edecek.

Şahin, Mansur Yavaş’ın 2019 yılında seçimlere giderken 101 tane vaatte bulunduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Bakın biz bu vaatleri takip ettik, çalıştık. Bu vaatleri gerçekleştirmesini isterdik. Ama inanın sadece birkaç tanesini yarım yamalak gerçekleştirdi. Ankara şehir hayatının daha da zorlaştığı yavaşladığı bir şehir haline geldi. Ankara’nın yolları perişan, kaldırımları çok kötü. Ankara’da bir trafik sorunu baş gösterdi. Bugün artık günün her saatinde bir trafik problemi var. Ulaşım problemi var. Otobüsler ve sefer sayıları yetersiz. Ankara ülkemizin başkenti, Ankara ülkemizin incisi. Ankara bunu hak etmiyor. Ankara’ya hizmet yakışır, eser yakışır. Ankara saklanarak, gizlenerek siyaset yapılacak belediyecilik yapılacak bir yer değil. Maalesef Yavaş Ankara’nın 5 yılını heba etti. Kendi siyasi ikbali uğruna, cumhurbaşkanı yardımcılığı sevdasına Ankara’yı feda etti. 31 Mart gecesinde koltuğuna veda edecek.”

“Ankara’ya hizmetkâr olmaya, sorunlarına çözmeye talibiz”

Ankara’nın sorunlarını çözmeye talip olduklarını vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:

“Ankara’mızın 25 ilçesinde 20’sinde AK Partili 5 ilçede MHP’li cumhur ittifakı adaylarımızla ve büyükşehirde Turgut Altınok başkanımızla birlikte biz Ankara’ya hizmetkâr olmaya, sorunlarına çözmeye talibiz. Ankara’nın eksikliklerini tamamlamaya, Ankara’nın sporun, kültürün, sanatın, teknolojinin, tarım, sanayinin ve ticaretin de başkenti olması için merkezi hükümetimizle birlikte, büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyelerimizle birlikte sizlerin destekleri ve dualarıyla bu hizmet kervanı yavaşlamadan daha da hızlanarak devam etsin istiyoruz.”

“Ankara’nın 5 yıllık fetret devrine son vereceğiz”

“Birileri bizi hedeflerimizden uzaklaştırmak, ayaklarımıza prangalar vurmak istiyor. Bugün artık savunma sanayinde yerlilik oranını yüzde 20’lerden yüzde 80’lere getirmiş bir Türkiye var. Bugün artık kendi savaş uçağını üreten bir Türkiye var. Bugün artık kendi tankını, topunu, kendi tüfeğini uydusunu, kendi savaş gemisini, kendi hava savunma sistemlerini geliştirebilen, uygulayan ve dünyada söz sahibi bir Türkiye var. Gelin bu hizmet kervanın güçlenerek devam etmesi için sandıkta bir kez daha Recep Tayyip Erdoğan’a destek verelim. Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylarına destek verelim. Cumhur ittifakının adaylarına destek verelim.”

“Biz inanıyoruz ki 1 Nisan’da Ankara’mız için Mamak için çok güzel bir sabaha uyanacağız. Ankara’nın 5 yıllık fetret devrine son vereceğiz.  Gözü, dikkati, arzusu, isteği, ikbali başka yerde olan Ankara’ya yönetmeye layık değil. Onun için ehliyetli, liyakatli belediyeciliği bilen bütün enerjisini dikkatini kendi şehrine, iline, ilçesine veren belediye başkan adaylarıyla yola yürümeye devam etmemiz gerekiyor. Ve burada ilçe ve büyükşehir uyumu çok önemli. Bir kuş çift kanatlı olacak. Tek kanatla sorunlar yaşar. Uçamaz. Bu sorunları geride bıraktığımız 5 yıllık dönemde gördük, hep birlikte yaşadık. 1 Nisan sabahında inşallah çok daha güzel aydınlık bir sabaha uyanacağımıza inanıyorum.”

“Emeklilerimizin, işçilerimizin, çiftçilerimizin ve esnafımızın sıkıntılarının farkındayız”

Genel Sekreter Şahin, dünyayı altüst eden, bütün ticari, sosyal ve eğitim faaliyetleri olumsuz etkileyen, insanlığın tecrübe etmediği zor bir pandemi dönemi yaşandığını belirterek şöyle konuştu:

“Pandemi nedeniyle üretim durdu, yavaşladı, tedarik zincirinde kopmalar oldu. Salgının olumsuz etkilerini gidermek için tedbirler alındı derken insanlık tarihinin en büyük felaketlerinden birisi olan 6 Şubat depremini yaşadık. 11 ilimizi ve 15 milyon insanımızı etkileyen, 50 binden fazla insanımızın hayatını kaybettiği bir deprem. Çok büyük bir felaketi yaşadık. Bu felaketlerinin ekonomimiz üzerinde olumsuz etkileri oldu. Bu ekonomik darboğaz bir enflasyonist ortam yarattı. Bir hayat pahalılığına sebebiyet verdi. Bunu minimize etmek için buna karşı tedbirler aldık. Ama hala olumsuz etkilerinin devam ettiğini görüyoruz. Bu durumu biliyoruz, yaşıyoruz, farkediyoruz, sizleri dinliyoruz. Ama bu sorunun çaresi de çözümü de yine bizde. Emeklilerimizin, işçilerimizin, çiftçilerimizin, esnafımızın sıkıntılarının farkındayız. Bu yaralara merhemi yine biz süreceğiz. İnşallah, birlik, beraberlik, dayanışma içerisinde, omuz omuza vererek çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Devlet olarak bu sorunların çözümüne yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Hayat pahalılığına karşı emeklileri koruyacaklarını belirten Şahin, “Devletimiz emeklisini bugüne kadar yalnız bırakmadı bundan sonra da yalnız bırakmayacak. Satın alma gücünü artıracak. Hayat pahalılığına karşı onları koruyacak. Tedbirleri bugüne kadar aldık bundan sonrada almaya devam edeceğiz. Bu şikâyetleri bu serzenişleri dinliyoruz, hakta veriyoruz. Bu sorunların çözümlerini inşallah bizler üreteceğiz.” dedi.