Kars-Ardahan-Iğdır Serhatlılar Günleri

<strong>Kars-Ardahan-Iğdır Serhatlılar Günleri</strong>

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Kars-Ardahan-Iğdır Serhatlılar Günleri’nin Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen etkinliğine katıldı.

Genel Sekreter Şahin, yaptığı konuşmada, artık gelenekselleşen bu etkinliklerin Ankara’mıza renk kattığını, Kars, Ardahan, Iğdır’ı daha yakından tanımamızı sağladığını belirterek, “Bu güzel programların her geçen sene daha da büyüyerek, gelişerek devam etmesini temenni ediyorum. Serhatlılar, Karslılar, Ardahanlılar ve Iğdırlıların vatanına, milletine, bayrağına sevdalı bağlı çok kıymetli, çok değerli insanlar. Kendi illerinin ve ülkemizin büyümesi, kalkınması ve gelişmesi için alın teri döken çok değerli, çok saygı değer, çok güzel insanlar” diye konuştu.

Türkiye’nin artık bölgesinde ve dünyada adından çok güçlü bir şekilde bahsettiren bir ülke olduğunun altını çizen Şahin, şöyle konuştu:

“Artık kurulan bölgesel ve küresel denklemlerde göz ardı edilemeyen bir Türkiye var. Elhamdülillah bölgemizdeki bütün sıkıntılara, problemlere, sorunlara rağmen bir istikrar adası olarak ülkemizde doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle, bütün etnik zenginlikleriyle, bütün mezhepsel zenginlikleriyle, birlik içerisinde, beraberlik içerisinde, kardeşçe yaşamaya devam ediyoruz. Ve ilelebet bu topraklarda birlik içerisinde yaşamaya hep beraberce devam edeceğiz. Ülkemizi daha da büyüteceğiz. Ülkemizi daha da kalkındıracağız. Ekmeğimizi hep beraber büyüteceğiz. Ekmeğimizi hakça paylaşmak için, adil bir şekilde paylaşmak için var gücümüzle üretmeye devam edeceğiz.”

“Ankara’nın altın çağının başlamasını talep ediyoruz”

31 Mart seçimlerinin barış içerisinde geçeceği bir kampanya dönemi olmasını ve seçim sonuçlarının bütün şehirler ve ilçeler için hayırlar getirmesini temenni eden Şahin,  “Çok önemli bir seçime günbegün yaklaşıyoruz. Aziz vatandaşlarımızdan, kardeşlerimizden tamamen ilçelerini, şehirlerini düşünerek oy kullanmalarını talep ediyorum. Yatan, uyuyan, kaçan, gizlenen, saklanan adaylara değil; elini taşın altına koyan, üreten, çalışan hizmet eden belediye başkan adaylarına oy vermelerini talep ediyorum.”

“Bugün karşımda bu saydığım güzel hasletlere sahip çok kıymetli isimler var. Başta, bu güzel etkinliğe ev sahipliği yapan Altındağ Belediye Başkanımız ve Mamak Belediye Başkan Adayımız Asım Balcı Başkanımız burada. Keçiören’i parklarıyla, bahçeleriyle, şelaleleriyle, kültür merkezleriyle, gençlik merkezleriyle Ankara’nın incisi haline getiren Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Turgut Altınok’tan bayrağı devralacak Zafer Çoktan Başkanımız burada. Yenimahalle’yi tekrar hizmet belediyeciliğiyle buluşturacak olan Abdulkadir Başkanımız burada. 25 ilçemizde ve büyükşehrimizde Ankara’mıza hizmetkâr olmaya talibiz. Ankara’nın kayıp yılları olan bu 5 yılı bitirip artık hizmetlerin hızlandığı, ok gibi doğru ve hızlı hizmetlerin başladığı bir dönem olmasını istiyoruz. Ankara’nın altın çağının başlamasını talep ediyoruz.” diye konuştu.