Şahin, AK Parti Gençlik Kolları Kampına Katıldı

<strong>Şahin, AK Parti Gençlik Kolları Kampına Katıldı</strong>

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin,AK Gençlik Kampı’nda yaptığı konuşmada, gençlik kolları kampının hayırlar getirmesini temenni ederek, “Ülkesine, vatanına, milletine, bayrağına sevdalı siz değerli arkadaşlarımızla birlikte burada olmaktan büyük bir onur, büyük bir şeref duyduğumu ifade etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs seçimleriyle ilgili gençler üzerinden manipülatif değerlendirmeler yapıldığını, gençleri bir harfin parantezine alarak onları kategorize ederek tek tipleştirmek istediklerini belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Her bir genç ayrı bir dünya, ayrı bir birey, ayrı bir tasavvur, ayrı bir düşünce, ayrı bir kalptir. Bunu görmediler, görmek istemediler. Çünkü işlerine gelmedi. Belli tercihleri onlara dayatmak istediler. X, Y, Z kuşağı şundan hoşlanır, şunu beğenir, şu tercihte bulunur diyerek onları belli siyasi tercihlere kanalize ettiler. Ama sizler bütün bu değerlendirmeleri paramparça ettiniz. 14 Mayıs’ta, 28 Mayıs’ta bir kez daha tarih yazdınız. Tüm dünyaya haykırdınız. Gençlere en çok değer veren parti AK Parti’dir. En çok değer veren lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. Gençlerin de birinci tercihi Recep Tayyip Erdoğan’dır ve AK Parti’dir.”

Siyasete kendisinin de gençlik kollarında başladığını anlatan Şahin, “AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış bir kardeşiniz, bir ağabeyiniz olarak, AK Gençliğin her geçen gün daha da büyümesinden, daha da güçlenmesinden, etki alanının daha da genişlemesinden çok büyük bir memnuniyet ve gurur duyuyorum.” dedi.

AK Parti’nin esasen bir gençlik hareketi olduğunu vurgulayan Şahin, “Gençlerin heyecanıyla, dinamizmiyle inandığı yolda durmadan duraksamadan yürüyen bir partidir AK Parti. Gençlere değer veren, gençlere en büyük desteği veren parti, AK Parti’dir. Gençlerin de en çok destek verdiği değer verdiği parti de AK Parti’dir.” diye konuştu.

Milletvekili seçilme yaşının 30’dan önce 25’e ardından 18’e indirilmesinin tarihe bir not olarak düşüldüğünü belirten Şahin, şöyle devam etti:

“AK Parti öncesi hiç bir siyasi anlayışın aklına havsalasına gelmemiş olan bu uygulamayı hayata geçirdik. Genç kardeşleriniz, genç arkadaşlarımız bu siyaset ocağından yetişmiş arkadaşlarımız bakan oldular, genel başkan yardımcısı oldular, milletvekili oldular, belediye başkanı oldular, il başkanı oldular. Kendilerine verilen sorumluluğu, görevi bihakkın yerine getirdiler.”

Genel Sekreter Şahin, konuşmasının devamında gençlerin neden AK Parti’yi tercih ettiğini şu sözlerle anlattı:

“Gençler idealisttir. Muhalefet bloğu bu ülkeye 90’lı yılların kaotik ortamını, kaosunu istikrarsızlığını vadettiler. Parçalı, uyumsuz, kakafoninin egemen olduğunu bir ülke yönetimi vadettiler. Ama idealist gençler bir kez daha istikrardan yana, Recep Tayyip Erdoğan’dan ve AK Parti’den yana iradelerini ortaya koydular. Çünkü gençlik vatanseverdir. Terör örgütlerinin ve terör örgütü mensupları yöneticilerinin tercih ettiği bir cumhurbaşkanı adayını değil, teröristlere özgürlük vadeden bir cumhurbaşkanı adayını değil; teröristlere bu ülkeyi dar eden Recep Tayyip Erdoğan’dan yana iradelerini ortaya koydular. Bugün AK Parti bir dünya markasıysa bugün Recep Tayyip Erdoğan bir dünya lideriyse bu gençlerin, sizlerin fedakarane çalışmaları sayesindedir. İdealist, özgürlükçü, yenilikçi, ilerlemeci tavırları sayesindedir.”

AK Gençliğin geçmiş kuşakların ideolojik çatışmalarını elinin tersiyle iten, insanı merkeze alan bir siyaset anlayışının temsilcisi olduğunu da vurgulayan Şahin, sözlerine şöyle devam etti:

“AK Gençlik, bölgesel ve küresel bir güç olan ve her geçen gün etki alanını, nüfuz alanını daha da geliştiren, köklü bir tarihe ve kültürel mirasa sahip olan ülkemizin en büyük zenginliği ve dinamik gücüdür. AK gençlik edilgen değil etkendir. Tarihi sadece okumaz, aynı zamanda tarihi yazma iddiasındadır. AK Gençlik her zaman Hak’tan, hakikatten, adaletten yana olmuştur. AK Gençlik her zaman kardeşliği, merhameti, adaleti temsil etmiştir. AK Gençliğin misyonu medeniyet tasavvurumuzu güçlü bir şekilde geleceğe taşımaktır.”

“AK Parti mensubu olmak cesur olmak demektir. AK Parti gençli kolları olmak demek kararlı olmak, yere sağlam basmak demektir. Okumak, incelemek, araştırmak, irdelemek, sormak, sorgulamak, hakikatin peşinden koşmak demektir. Fikren, siyaseten ve bedenen her zaman zinde olmak demektir. Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza karşı sorumluluklarımızın bilincinde olmak demektir. Hepinizin bu bilinçte, bu şuurda olduğunuza yürekten inanıyorum değerli kardeşlerim.”

“Bağdat’ın kapısını Genç Osman açmıştı. Sizlerin de büyük ve güçlü Türkiye’nin Türkiye Yüzyılı’nın kapılarını aralayacağınıza canı gönülden yürekten inanıyorum. Fatih Sultan Mehmet 21 yaşında İstanbul’u fethetmişti, çağ açıp çağ kapatmıştı. Değerli dava arkadaşlarım; sizler de gönüller fethedecek, zulmün, gözyaşının hakim olduğu bu karanlık çağı kapatacak, merhametin ve adaletin egemen olduğunu aydınlık bir çağı açacaksınız.”