AK Parti Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı

AK Parti Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Keçiören Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Genel Sekreter Fatih Şahin, yaptığı konuşmada, 2022 yılı içinde Ankara’da yaptığı 67 bin yeni üye ile tüm Türkiye’de birinci teşkilat olma vasfını korumaya devam eden AK Parti Ankara Teşkilatına ve Kasım ayında yaptıkları başarılı üye çalışmalarında dolayı AK Parti Ankara Gençlik Kollarına teşekkür etti.

Genel Sekreter Şahin, “AK Parti olarak gecemizi gündüzümüze katıp şehirlerimiz için ülkemiz için yarışıyoruz, çabalıyoruz, gayret gösteriyoruz.  Ama maalesef karşımızda siyasi rekabet içeresinde olabildiğimiz bir yapı yok. AK Parti’nin eser ve hizmet siyasetine karşı bir yalan ve çarpıtma siyaseti güden, bir blok yapı olan altılı masa var.” diye konuştu.

Şahin, altılı masanın anayasa çalışmasına yönelik olarak “Bu güçlendirilmiş parlamenter sistem dedikleri de çarpıtmanın, ajitasyonun daniskasıdır. Hem cumhurbaşkanı sembolik yetkilere sahip olacak hem de cumhurbaşkanını millet seçecek diyorlar. Vatandaşın yüzde 50’sinden fazlasının oyunu almış cumhurbaşkanı sembolik yetkiler kullanabilir mi ya da yüzde 1 oy almış bir genel başkanın güdümüne girebilir mi?” diye konuştu.

“AKM-Gar-Kızılay metrosu bitmek üzere. Çok yakında Ankaralı hemşerilerimizin hizmetine kazandıracağız”

Ankara Büyükşehir Belediyesine yönelik eleştirilerde bulunan Şahin, AK Partili ilçe belediye başkanlarına çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Genel Sekreter Fatih Şahin, şunları kaydetti:

“İlçe belediye başkanlarımız, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin açıklarını kapatmak için var güçleriyle imkanlarını zorlayarak çalışıyorlar, gayret ediyorlar. Ankaralı hemşerilerimizin yanında yer alıyorlar.  Bütçesi en küçük, en kısıtlı ilçe belediyemiz bile görüyoruz, biliyoruz, şahit oluyoruz ki Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden çok daha büyük işlere imza atıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, birçok bakanlığın bütçesinden daha geniş bütçe imkânına sahip değerli dava arkadaşlarım. Hangi vaatlerini yerine getirdiler? Hangi vaatlerini gerçekleştirdiler? Bir park mı yaptılar, bir oyun alanı mı yaptılar, bir eser mi kazandırdılar, bir yol mu açtılar, bir köprü mü yaptılar, ne yaptılar? Vaatlerinden birisi göreve başladıklarının ilk yılında 58 kilometrelik metro hattının projesini yapmak ve 4 yılın sonunda 58 kilometre metroyu bitirmekti. Bırakın metroyu ortada yapılmış ne bir proje var ne de bir adım metro var. Onu da biz yapıyoruz. AKM-Gar-Kızılay metrosu bitmek üzere. Çok yakında Ankaralı hemşerilerimizin hizmetine onu da biz kazandıracağız.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mansur Yavaş yatmaya, uyumaya devam ediyor. Yine Ankara’ya hizmet eden AK  Parti hükümetidir Recep Tayyip Erdoğan’dır  AK Partili Belediyelerdir.”

“Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni bir kez daha AK Parti Belediyeciliği ile buluşturacağız”

Ankara Büyükşehir Belediyesinin 15 Ekim’de Kuzey Ankara Tüneli’nin tadilatına başladığını, ancak bir ayda bitirileceği söylenen çalışmanın 2 ay geçmesine rağmen hala tamamlanmadığını hatırlatan Şahin, şöyle konuştu:

“1 ayda bitireceklerini söylediler. Süreyi revize ettiler. 2 ay dediler. 2 ayı 3 aya çıkardılar, yakında 6 ay derler ama bu gidişle bu çalışma bitmez. Sanki tüneli yeniden inşa ediyorlar. Kuzey Ankara Protokol Yolu’nu kullanan kardeşlerimiz haftalardır büyük bir çile çekiyor. Vatandaşlarımız haklı olarak soruyorlar yeniden mi tünel yapıyorsunuz, gazeteler manşet atıyorlar ‘tünelin ucu karanlık’ diye. Ankara maalesef büyükşehir belediyeciliği açısından kötü, karanlık bir dönem geçiriyor. Ama inşallah 2024’te bu karanlığı bir kez daha aydınlığa çevireceğiz. Ankara Büyükşehiri bir kez daha AK Parti Belediyeciliği ile buluşturacağız. “

Toplantıya AK Parti Ankara milletvekilleri, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve AK Parti’li teşkilat mensupları katıldı.