Şahin, Şereflikoçhisar’da festivale katıldı

Şahin, Şereflikoçhisar’da festivale katıldı

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından düzenlenen “14. Uluslararası Geleneksel Tuz ve Kavun Festivali”nde konuştu.

AK Parti belediyeciliğini ilçede sergilediği için Belediye Başkanı Memiş Çelik’e teşekkür eden Şahin, bir araya geldiklerini, kucaklaştıklarını, dertleştiklerini, vatandaşların önlerine koydukları hedefler doğrultusunda hizmet etmeye devam ettiklerini söyledi.

Muharrem ayının ve yeni hicri yılın tüm İslam alemine hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Şahin, 20 yıldır vatandaşların destekleri ve dualarıyla ülkeye hizmet ettiklerini belirtti.

“Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hükümetimiz, bakanlarımız, parti teşkilatlarımız sizlerin temsilcisi olma onurunu yaşayan biz milletvekilleri, belediye başkanlarımız sizlere var gücümüzle hizmet etmek için 7 gün 24 saat esasıyla çalışıyoruz.” ifadelerini kullanan Şahin, 20 yıllık sürede Şereflikoçhisar’a da çok önemli hizmetlerin kazandırıldığını bildirdi.

Gıda, enerji ve birçok alanda dünyada yaşanan sorunların ülkemizi de etkilediğini söyleyen Şahin, “Küresel ölçekte yaşanan sıkıntılardan vatandaşlarımızı korumak için ilk andan itibaren tedbirler aldık. Bu olumsuz etkileri gidermek için var gücümüzle milletimize hizmet etmeye devam ettik. İnşallah azimle gayretle bu darboğazdan çıkacağız.” diye konuştu.

Genel Sekreter Şahin, son bir yılda asgari ücrete yüzde doksanın üzerinde, memur ve emekli maaşlarında yüzde seksenin üzerinde bir artışın yapıldığını hatırlatarak, “Sabit ve dar gelirli vatandaşlarımızın geliri iki kat artmış durumda. Yaşanan küresel kriz nedeniyle vatandaşlarımızın satın alma gücünde bir miktar gerileme olduğunu, zorlandığınızı biliyoruz, görüyoruz. Ancak bütün bu enflasyon oranlarının üzerinde sizlere destek olmaya, vatandaşımızın yanında olmaya çabalıyoruz, gayret ediyoruz.” dedi.

Şahin, daha fazla üreterek, daha fazla yatırım yaparak, daha fazla istihdam yaratarak, daha fazla ihracatla ülkemizi büyütmeye ekmeğimizi büyütmeye hep beraber devam edeceğiz.” diye konuştu.  

Küresel ölçekteki emtia artışlarının ülkemize fiyat artışı olarak yansıdığını da hatırlatan Şahin, Türkiye’de artık fiyatlarda bir durgunluğun sağlandığını, bu konuda olumsuz bir gelişmenin olmayacağını öngördüklerini söyledi.

Eğitimde, sağlıkta, asayişte tarımda, ulaştırmada ülkenin 20 yıl önce devralınan noktadan fersah fersah ileriye taşındığını belirten Şahin, en önemli dönüşümü şehircilik alanında gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Kiralarda ve ev fiyatlarında şu dönemde bir sıkıntı olduğunu, artışların yaşandığını gördüklerini ve gözlemlediklerini anlatan Şahin, “Cumhuriyet tarihimizin en önemli ve en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. Vatandaşlarımızın kira öder gibi ev sahibi olması için tüm hazırlıklarımız devam ediyor. Ayrıntılarını Eylül ayında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kamuoyuyla paylaşacak. Özellikle salgın döneminde daralan konut stoğunu ve konut arzını artırmış olacağız. Bu sayede konut fiyatlarında ve kiralarda çok ciddi bir düşüş sağlamayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Türkiye’nin siyasi, ekonomik, diplomatik olarak çok daha güçlü olduğunu aktaran Şahin, “Artık adından bahsettiren bir Türkiye var, artık bölgesel ve küresel bütün denklemlerin vazgeçilmezi olan bir Türkiye var. Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmaya devam edeceğiz, bıkmadan, usanmadan rehavete kapılmadan çalışacağız, ülkemizi büyüteceğiz.” ifadelerini kullandı.

Festivale, AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Memiş Çelik,  Evren Belediye Başkanı Hüsamettin Ünsal, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Minder ve çok sayıda davetli katıldı.