Çankaya İleri Mahallesi Temel Atma Töreni

Çankaya İleri Mahallesi Temel Atma Töreni

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Çankaya İleri Mahallesi Temel Atma Töreninde katıldı.

İleri Mahallesi’ne yapılacak konutların hayırlı olmasını dileyen Genel Sekreter Şahin, “Geçtiğimiz yıl nisan ayında yaşanan bir dizi ihmal nedeniyle İleri Mahallemiz büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Türkiye’nin dört bir yanında sebebi ne olursa olsun ister ihmal ister felaket yaşanan bütün olumsuzluklarda ilk andan itibaren yoğun bir şekilde hep vatandaşlarımızın yanında yer aldık. Dertlerine derman, yaralarına merhem olmaya çalıştık.” diye konuştu.

İleri Mahallesinde yaşanan süreci yakından takip ettiklerini belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız  sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı sayın bakanımızla birlikte bilgilendirdik. Buradaki sorunun çözümü için bütün kurumlarımızı çok hızlı bir şekilde aksiyon aldılar. Bir, bir buçuk yıllık zaman içerisinde de gerekli desteklerimizi vatandaşlarımıza verdik.  Bugün artık çok önemli bir noktaya gelmiş bulunmaktayız. İnşalarda başladı. TOKİ’nin çalışmalarıyla bugün temelini atacağımız güzel konutların, güvenilir konutların huzurlu, bereketli işyerlerinin kısa zaman içerisinde vatandaşlarımıza teslim edileceğini ümit ve temenni ediyoruz.

Genel Sekreter Fatih Şahin, gayesi vatandaşa hizmet olan bir siyasetin temsilcileri olduklarını vurguladığı konuşmasına şöyle devam etti:

“Ankara’mızı, ülkemizi eserlerle donatan bir siyasi anlayışın temsilcileri olarak, 20 yıldır ülkemizde iktidar olarak sizlerin destekleriyle, dualarıyla, onaylarıyla hizmet veriyoruz. Ülkemizde birçok alanda önemli değişimler gerçekleştirdik. Çevre ve şehircilik alanında TOKİ eliyle şehirlerimize yeni bir çehre, milyonlarca vatandaşlarımıza da sıcak bir yuva kazandırdık. Bundan sonrada hep birlikte ülkemizi geliştirmek, şehirlerimizi daha yaşanabilir kılmak için daha güzelini, daha fazlasını yapmak için var gücümüzle çalışmaya gayret edeceğiz.”

Şahin, her zaman, her şartta, her sıkıntıda, her problemde iyi günde, kötü günde vatandaşın yanında yer almaya devam edeceklerini ifade ederek sözlerini tamamladı:

“Sürecin en başından beri talimatlarıyla bu noktaya gelmemizin mimarı olan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Ankaralı hemşerilerimiz adına İleri Mahallesi sakinleri adına çok teşekkür ediyorum. Ankara’mızdan, Çankaya’mızdan yakın ilgisini hiçbir zaman için esirgemeyen sayın bakanımız Murat Kurum adına ve TOKİ Başkanımız Ömer Bey’e de bütün hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum. “

Konuşmaların ardından, dualar okundu, katılımcılar ve hak sahibi aileler temel atma butonuna bastı.

Törene, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara Valisi Vasip Şahin, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, AK Parti Ankara Milletvekilleri, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Mustafa Hasgül, hak sahibi vatandaşlar ile diğer ilgililer de katıldı.