“Terörle mücadelemiz devam edecek”

“Terörle mücadelemiz devam edecek”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Ankara Kızılay Milli İrade Meydanı’nda program düzenlendi.

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin yaptığı konuşmada, 15 Temmuz 2016’da Kızılay meydanının destansı bir mücadeleye şahitlik ettiğini, Ankaralı vatandaşların şehrine, ülkesine, ezanına ve bayrağına sahip çıkarak ülkeyi uçurumun ucundan aldığını söyledi.

15 Temmuz’un yalnızca bir darbe girişimi olmadığını dile getiren Şahin, o gece yaşananların aynı zamanda bir işgal ve ilhak girişimi olduğu, fakat milletin el birliğiyle bu girişimi durdurduğunu söyledi.

Terörün her türlüsüyle mücadelenin devam edeceğini söyleyen Şahin, şöyle devam etti:

“Fetullahçı terör örgütüyle mücadelemiz, son teröriste kadar devam edecek. Fetullahçı anlayışla mücadelemiz devam edecek. Her nerede olursa olsun bu habis anlayışla, zihniyetle mücadelemiz devam edecek. PKK ile PYD ile DEAŞ ile mücadelemiz devam edecek. Teröre kol kanat gerenlerle, terörü himaye edenlerle, teröre sözcülük yapanlarla, terör örgütleriyle hedef birliği içinde olanlarla mücadelemiz devam edecek. Kimden gelirse gelsin, hangi amaçla olursa olsun, kime yönelirse yönelsin terörün her türlüsüyle mücadelemiz devam edecek. Sizlerle beraber devam edecek. Sizlerden aldığımız güçle, sizlerin duasıyla, desteğiyle devam edecek.”

Programa, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Ankara Milletvekilleri, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, belediye başkanları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.