AK Parti Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı

AK Parti Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Genel Sekreter Şahin, yaptığı konuşmada, AK Parti teşkilat mensuplarıyla buluşmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyduğunu ifade ederek teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Şahin, “sizlerden, teşkilatımızdan aldığımız güçle, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Ankara’mıza ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Türkiye’ye ve Ankara’ya 20 yıldır hizmet ettiklerini anlatan Şahin, “Ankara’mızı diplomatik bir başkent olmanın yanı sıra tarımın, özellikle savunma sanayinin, eğitimin ve yüksek hızlı trenin de başkenti haline getirdik.” dedi.

“Uyarılara rağmen mazgalların temizliğini neden yapmadın, neden asfaltla kapattın”

Genel Sekreter ve Ankara Milletvekili Şahin,  Haziran ayındaki yağışlarla birlikte Ankara’nın pek çok ilçesinde sel felaketleri yaşandığını, vefat eden vatandaşlarımızın olduğunu hatırlattı.

Şahin, yağmur yağışları dolaysıyla CHP’li Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın beceriksizliği ve başarısızlığının bir kez daha tüm çıplaklığı ile gün yüzüne çıktığını söyledi.

CHP’li Yavaş’ın “çok fazla yağmur yağdı” diye kendisini savunmaya çalıştığını belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Hiç kimse ona hava günlük güneşlikken sel oldu demiyor. Ankaralılar ona şunu soruyor. Onca uyarıya rağmen mazgalların temizliğini neden yapmadın, mazgalların üstünü neden asfaltla kapattın diye soruyor. AK Parti döneminde başlayan AK Parti yatırımlarını neden durdurdun diye soruyor. Felaketten sonra niçin vatandaşın yanında yoksun, neden gereken önlemleri almadın diyor.”

“CHP’li Mansur Yavaş, kötü bir sosyal medya balonudur”

Seçimlerden önce verilen vaatlerin yerine getirilmediğini vurgulayan Genel Sekreter Şahin, şöyle konuştu:

“CHP’li Mansur Yavaş, bir sosyal medya balonudur. CHP’li Mansur Yavaş, kötü bir sosyal medya balonudur. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı değil, sosyal medyanın sanal başkanı olmayı tercih etmiştir. Maalesef Ankara’mız son üç yıldır en temel belediyecilik hizmetlerinden dahi mahrum kalmaktadır.  Yol yok, su yok, asfalt yok, yeşil alan yok, ulaşım yok. CHP’li Mansur Yavaş bunların hepsinden sınıfta kaldı.”

“Muhalefet, cumhurbaşkanı adayını açıklayamadı”

Muhalefet partilerinin oluşturduğu 6’lı masanın ülke meselelerine ilişkin gerçekçi bir çözüm önerisi getiremediğini anlatan Şahin, muhalefete, seçimlere bir yıldan az süre kalmasına rağmen, cumhurbaşkanı adaylarını açıklayamadıkları eleştirisinde bulundu.

“Dar gelirli vatandaşımızı korumaya devam edeceğiz”

Asgari ücretin yüzde 30’luk artışla 5 bin 500 liraya yükseltildiğini anımsatan Şahin, “Hane halkımızı, vatandaşımızı, dar gelirlimizi, sabit gelirlimizi, emeklimizi, memurumuzu, işçimizi korumaya devam edeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin her alanda masada ve sahada olduğunu dile getiren Şahin, Finlandiya ve İsveç ile NATO üyeliğine ilişkin yapılan anlaşmalarla ilgili tartışmalara da değindi. İlgili ülkelerin anlaşma şartlarını yerine getirmediği takdirde “Teröre kol kanat geren ülkelerin NATO’ya üye olamayacağı” tezlerini bir kez daha masaya sunacaklarını dile getiren Şahin, bunu herkesin anladığını, ancak muhalefetin anlayamadığını söyledi.

Programın sonunda, AK Parti’ye en fazla üye kazandıran ilçe teşkilatlarına plaket takdim edildi.

Mamak Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleşen AK Parti Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı’na AK Parti MKYK Üyeleri Cem Şahin, Türk İslam Karakoç, Lütfiye Selva Çam, AK Parti İl Başkanı Hakan Han Özcan, AK Parti Ankara Milletvekilleri, belediye başkanları, teşkilat üyeleri katıldı.