“AK Parti gençlerin en çok güvendiği parti”

“AK Parti gençlerin en çok güvendiği parti”

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, ÜNİAK Gençlik Zirvesi’nde yaptığı konuşmada çok seçkin bir kitleyle beraber olduğunu, çok anlamlı, çok güzel bir tablo ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Genel Sekreter Şahin, AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte gençlik alanında bir zihniyet devriminin yaşandığını belirterek, “Her alanda olduğu gibi gençlik alanında da bir paradigma değişikliğine gidildiğini görüyoruz. Özgüveni yerine gelmiş, enerjisini ülkesinin büyümesi, kalkınması ve gelişmesi için kullanan bir gençliğin olduğunu görüyoruz.” dedi.

“AK Parti gençlerin en çok güvendiği, değer ve destek verdiği partidir”

AK Parti’nin bir gençlik hareketi olduğunu ifade eden Şahin, “AK Parti gençlerin heyecanıyla, dinamizmiyle bugünlere gelmiş, başarılar elde etmiş bir partidir. AK Parti gençlere değer veren, önem veren, güvenen bir partidir. Gençlerin de en çok güvendiği, değer verdiği, destek verdiği parti AK Parti’dir.” diye konuştu.

“AK Parti’de gençler siyasetin öznesi haline geldi”

AK Parti’de gençlerin siyasetin öznesi haline geldiği belirten Şahin, “Gençlerin enerjisi, fikriyatı, görüşleri, önerileri, düşünceleri, eleştirileri doğrultusunda siyasetimize yön veriyoruz. Yalnızca bizim siyasetimizden etkilenen değilsiniz. Bizim siyasetimizi oluşturansınız aynı zamanda. Sizin zihninizden, yüreğinizden geçenler politikaya dönüşmekte, hizmete, esere dönüşmekte.” şeklinde konuştu.

Şahin, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bugün AK Parti bir dünya markası ise bugün Cumhurbaşkanımız bir dünya lideriyse bu sizlerin enerjisi, desteği sayesindedir. Gençlerimizin liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında dimdik durması sayesindedir. Cumhurbaşkanımız BM Genel Kurulu’nda dünya 5’ten büyüktür diye haykırıyorsa, daha yaşanabilir, daha adil bir dünya mümkün diyorsa bu sizlerden aldığı destek sayesindedir.”

 “Gençleri tek bir harfin parantezine almak ne kadar doğru olabilir”

Şahin, gençler üzerinde son dönemlerde Z, Y, X gibi kategorizasyonlar yapılmasının suni, yapay ve zorlama bir yöntem olduğunu söyledi. Bu çalışmaların gençleri bir kalıba sokarak bütün farklılıklarını yok edip, onları şekillendirmek amacıyla yapıldığını belirten Şahin, “Sen şu kuşaksın, beğenilerin zevklerin budur, şunun arkasından koşarsın gibi bir dayatma amacıyla yapıldığını düşünüyorum. Binler, onbinler, yüzbinler, milyonlarca gençten insandan yürekten, bireyden bahsediyoruz. Bütün bunları tek bir harfin parantezine almak ne kadar doğru olabilir.” diye konuştu.

“Sessiz devrimler gerçekleştirdik”

Türkiye’nin büyüyen, kalkınan gelişen bir ülke olduğunu anlatan Şahin, son 20 yılda her alanda çok önemli mesafeler kat ettiklerini ve sessiz devrimler gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Şahin, şöyle konuştu:

“Demokraside, insan haklarında, özgürlükte, hukukta, adalette tarımda, bilişimde, teknolojide diplomaside… Hangi alana bakarsak bakalım. 20 yıl öncesi Türkiye ile bugünkü Türkiye arasında çok büyük farklar var. Gençler sayesinde çok önemli işler gerçekleştirdiğimizi görüyoruz. Her alanda, daha büyük hizmetlere imza atacağımıza da canı gönülden inanıyorum. Türkiye’nin savunma sanayiine baktığımızda yüzde 20 olan yerlilik oranını son 20 yıl içinde yüzde 80’e çıkardık. Bugün artık kendi savaş gemisini tasarlayan ve uygulayan bir Türkiye var. Silahlı, silahsız insansız hava araçlarını yapabilen, bunu ihraç edebilen bir Türkiye var. Kendi piyade tüfeğini, yerli otomobilini yapabilen bir Türkiye var.”

“Türkiye bölgesel ve küresel denklemlerde önemli kilit bir rol üstleniyor”

“Dış politikaya baktığımızda artık Türkiye’nin içinde yer almadığı bir denklemin kurulması mümkün değil. Türkiye, fikri merak edilen, görüşü önemsenen, politikaları dikkate alınan bir ülke durumunda. Son haftalara baktığımızda Türkiye’yi ziyaret eden devlet başkanları trafiğini takip etmekte zorlanıyoruz. Almanya, Hollanda, Ukrayna ve Rusya temasları ve bütün dünyanın gözünde Antalya Diplomasi Formunun yapıldığı bir Türkiye var. Türkiye bu dönemde bölgesel ve küresel denklemlerde önemli, kilit bir rol üstleniyor.”

“Cesur olun, risk almaktan, hata yapmaktan korkmayın”

Genel Sekreter Şahin, gençlerin azmini, inancını ve çalışmalarını çok kıymetli ve değerli bulduklarını da ifade ederek konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bizim geleceğimize yön verecek, politikalarımızı oluşturacak sizlersiniz. Cesur olun. Risk almaktan, hata yapmaktan korkmayın. Karar almaktan, olayların üstüne gitmekten, eleştirmekten, irdelemekten, sesinizi yükseltmekten çekinmeyin.  Hiçbir şeyi görmezden gelmeyin. Karar verin, üstüne gidin, sonuçlandırın, neticelendirin. Partimizin de, ülkemizin de ihtiyacı olan bu. Sizden de beklentimiz bu. Her platformda, her zeminde özellikle partimizin çatısı altında fikirlerinizi beyan etmekten, arkasında durmaktan vazgeçmeyin.”