AK Parti heyeti sel bölgesinde

AK Parti heyeti sel bölgesinde

AK Parti Heyeti sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde hasar gören esnaf ve yerleşim birimlerinde incelemelerde bulundu.

AK Parti’den Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Genel Sekreter Fatih Şahin, Ar-Ge Başkanı Mustafa Şen, Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Genel Başkanvekili Yardımcısı Fethan Baykoç, Ar-Ge ve Eğitim Başkan Yardımcısı Osman Karaaslan, Genel Sekreter Yardımcısı Cem Şahin, milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Mustafa Canbey, Hasan Turan, İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve MKYK Üyesi Seda Sarıbaş heyette yer aldı.

Selden etkilenen Bozkurt’ta vatandaşlar ve esnaf ziyaret edildi, vatandaşların talepleri ve yaşadıkları sorunlar ele alındı.

Afet Koordinasyon Merkezi’nde yetkililerden afet sonrası yapılan çalışmalara ilişkin bilgi alındı.

Sel felaketinde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Arda Yasin Kalabalık ve 9 yaşındaki Yusuf Eymen Genç’in cenazeleri toprağa verildi. Cenaze törenine, çocukların ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti heyeti de katıldı.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, sel felaketinin yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulunduklarını belirterek, yaraların devletin ve gönüllülerin fedakar çalışmalarıyla hızla sarıldığını açıkladı.

Sinop’un Türkeli ve Ayancık ilçelerine ziyaret

AK Parti heyeti daha sonra  sel felaketinin yaşandığı Sinop’un Türkeli ve Ayancık ilçelerinde de incelemelerde bulundu. Selden etkilenen vatandaşlar ve esnaflar ziyaret edildi.