AK Parti’den Yalçın ailesine taziye ziyareti

AK Parti’den Yalçın ailesine taziye ziyareti

AK Parti Milletvekilleri Ankara’nın Altındağ ilçesinde iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Emirhan Yalçın’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Yalçın ailesinin Altındağ İlçesi Battalgazi Mahallesinde kurulan taziye çadırını ziyaret eden AK Parti Heyeti, Baba Osman Yalçın ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diledi. Merhum Emirhan Yalçın’ın ruhu için Kuran’ın Kerim okundu, dualar edildi.

Taziye ziyaretinde AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti MKYK Üyeleri Lütfiye Selva Çam, Türk İslam Karakoç, Cem Şahin, AK Parti Ankara Milletvekilleri Orhan Yeğin, Zeynep Yıldız, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, AK Parti Ankara İl Yürütme Kurulu Üyeleri ve AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Fatih Bildik yer aldı.

Emirhan Yalçın’ın elim olayda hayatını kaybetmesinin acısını yaşadıklarını dile getiren AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, üzüntülerini belirterek aileye başsağlığı dileklerinde bulundu.

Genel Sekreter Şahin, olayın faillerinin adalete teslim edildiğini ve en ağır şekilde cezalandırılacağını vurgulayarak, “Provokasyonlara asla geçit vermeyeceğiz” ifadesini kullandı.

Yaralı Güler’e hastanede ziyaret

AK Parti Milletvekilleri daha sonra Ankara Hastanesi’nde tedavisine devam edilen yaralı Ali Yasin Güler’i de hastane odasında ziyaret ederek kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bakan Gül’den taziye

AK Parti Genel Sekreter Fatih Şahin, Yalçın’ın ailesine taziyede bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e de eşlik etti. Gül, “Bu acı, hepimizin acısıdır. Allah rahmet eylesin, başımız sağ olsun. Suçlular adalet önünde hak ettikleri cezayı alacaklardır.” diye konuştu.

Yaralı Ali Yasin Güler’i de tedavi gördüğü Ankara Hastanesi’nde ziyaret eden Bakan Gül’e AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı eşlik etti.