15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Ankara’ da gerçekleştirilen anma programlarına katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla TBMM 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Şentop, bombanın düştüğü alana karanfil bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törenin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi karşısında inşa edilen 15 Temmuz Demokrasi Müzesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla eşi Emine Erdoğan ile 15 Temmuz Şehitler Abidesi’ne çiçek bırakmasının ardından, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlara hitap etti.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin’in de katıldığı meclisteki anma ve açılış törenlerine siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri, bakanlar, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Kızılay Milli İrade Meydanı’nda demokrasi nöbeti

AK Parti Ankara Gençlik Kolları üyeleri, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin beşinci yılı dolayısıyla, 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nda demokrasi nöbeti tuttu.

Genel Sekreter Şahin, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesinde vatan savunması için gözlerini kırpmadan şehit olan vatandaşları andı, gazilere ise uzun ömürler diledi.

O gece bu toprakları canından aziz bilen vatandaşların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da çağrısıyla meydanlara çıktığını ve Ankara’nın 25 ilçesinin her birinde ayrı bir kahramanlık öyküsü yazıldığını belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Kıymetli hemşehrilerimiz sokaklara indiler ve o hain FETÖ’cülere iman dolu göğüslerini siper ettiler ve o hayasızca akını durdurdular. Onun için hepimiz sizlere çok şey borçluyuz. Eğer bugün bu topraklarda refah, huzur, birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde yaşıyorsak bu, aziz milletimizin göstermiş olduğu kahramanlık sayesindedir.”

“15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız ve asla unutturmayacağız”

Şahin, o gece yaşananların Kurtuluş Mücadelesi yıllarında yaşananlarla eş değerde olduğunu vurgulayarak Bedir’de, Malazgirt’te, İstanbul’un fethinde, Çanakkale’de ne yaşandıysa o gün Ankara’da da o mücadele ve cihat ruhunun sokakları ve meydanları doldurduğunu söyledi.

15 Temmuz’un üzerinden beş yıl geçtiğini hatırlatan Şahin, şöyle devam etti:

“15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız ve asla unutturmayacağız. Üzerinden beş yıl değil, beş asır geçse de asla 15 Temmuz’u unutturmayacağız. Bizler, bu topraklarda adeta bir ahtapotu andıran terörün her bir koluyla ayrı bir mücadele içerisindeyiz. Bir yandan FETÖ’sü, bir yandan PKK’sı, bir yandan PYD’si YPG’si, bir yandan DEAŞ’ı, DHKP/C’si, adeta Türkiye’yi boğmaya çalışıyorlar. Onlarla çok güçlü şekilde mücadele ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. FETÖ’yle de çok kararlı bir şekilde mücadele ediyoruz, edeceğiz ve son FETÖ’cüyü bu topraklardan söküp atana kadar bu mücadelemiz devam edecek. Hiç kimse bizim bu konudaki azim ve kararlılığımızı sorgulayamaz. Bu konuda çok güçlü bir irade sahibiyiz ve bu mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceğiz.”

15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nda demokrasi nöbetine, AK Parti Ankara Milletvekilleri, AK Parti Ankara İl Teşkilatı, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.