Mogan Gölü Kıyı Bandı Çevre Düzenlemesi ve Bisiklet Yolu Açılış Töreni

Mogan Gölü Kıyı Bandı Çevre Düzenlemesi ve Bisiklet Yolu Açılış Töreni

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Gölbaşı Mogan Gölü Kıyı Bandı Çevre Düzenlemesi ve Bisiklet Yolu Açılış Töreni’ne iştirak etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un açılışını yaptığı törene AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük,  TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek katıldı.

Bakan Kurum, Mogan Gölü’nün etrafını düzenleyeceklerini, ülkenin en kıymetli alanlarından biri yapmak üzere çalıştıklarını bildirdi.

Genel Sekreter Fatih Şahin, Gölbaşı’nın günden güne çehresinin güzelleştiğini, Ankara’nın turizm sayfiye bölgesi haline gelen çok kıymetli bir yer olduğunu söyledi.

İnsanlık olarak 1,5 yıldır salgın ile mücadele edildiğini, Türkiye’nin salgınla mücadele konusunda önemli adımlar attıklarını, mücadeleyi kararlılıkla sürdürdüklerini dile getiren Şahin, aşılamanın artmasıyla salgının olumsuz etkilerinin yavaş yavaş sona erdiğini kaydetti.

Şahin, Ankara’ya ve Gölbaşı’na nefes alma imkanı sağlayacak bu güzel eserlerin, Ankara’ya değer katacağına inandığını, başkentlilerin iyi vakit geçireceği, dinleneceği, spor yapacağı, oksijenle buluşacağı bu güzel hizmetlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Gölbaşı Millet Bahçesi’ne kavuşmayı da beklediklerini anlatan Şahin, “Ülkemizin dört bir yanında ve Ankara’da çok sayıda hizmete aldığımız millet bahçelerimizle insanlarımızın şehirlerimizin nefes alma potansiyellerini daha da yükseltiyoruz. Biz insana hizmet etmek için siyaset yapan bir siyasi anlayışa, düstura sahibiz. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve şehirlerimizi daha yaşanılabilir kılmak için bulunduğumuz makamları, milletimize hizmet etmek amacıyla kullanan bir anlayışa sahibiz. AK Parti olarak, Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte Cumhur İttifakı olarak bu uğurda kol kola, omuz omuza çalışmalarımızı sürdüreceğimizin altını çizmek istiyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Genel Sekreter Şahin, Bakan Kurum ve beraberindekiler Mogan Gölü çevresinde yapımı tamamlanan bisiklet yolunda bisiklete bindi.

Altındağ Aktaş Kentsel Dönüşüm Projesi

Genel Sekreter Fatih Şahin, Bakan Kurum ile birlikte Altındağ Aktaş Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılacak 357 konut ve 42 dükkanın temeli atma törenine katıldı.  Bakan Kurum, proje kapsamında yapılacak 357 konut ve 42 dükkanın bir yıl içinde hak sahiplerine teslim edileceğini bildirdi.

Törende konuşan Genel Sekreter Fatih Şahin, Altındağ büyük dönüşüm projesinin Altındağ ilçesinin tarihi kimliğine, mimari kimliğine uygun olduğunu söyledi.

Projenin spor alanlarıyla, yeşil alanlarıyla ve yatay mimarisiyle Ankara’ya Altındağ’ya değer katacağının altını çizen Şahin, şöyle konuştu:

“Biz siyaseti eser için, hizmet için yapan siyasi anlayışa sahibiz.  Bütün siyaset mekanizmalarımız, bakanlıklarımız, kurumlarımız, belediyelerimiz aziz milletimizin refahı, huzuru, mutluluğu için siyaset yapmak anlayışı ile çalışmalarımız sürdürmektedir. AK Parti belediyeciliğinin gönüllere dokunan icraatlarının en güzel izlerini görebileceğimiz ilçelerimizden bir tanesi Altındağ. Asım Balcı başkanımız bir önceki belediye başkanımızdan hizmet bayrağını devraldı. Daha yukarılara taşımak için gece gündüz çalışıyor. Altındağlıların huzuru refahı mutluluğu için çalışıyor. En kalbi şükranlarımı sunuyorum.”

“Ankara’mız Altındağ’ımız aziz milletimiz Ankaralı hemşerilerimiz her şeyin en güzeline layık. Bizler de AK Parti kadroları, cumhur ittifakı kadroları olarak milletimizin yaşam standartlarını daha da yükseltmek, ülkemizi büyütmek, geliştirmek, kalkındırmak şehirlerimizi daha yaşanılabilir kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz.  Çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerin hizmetkârı olmaya devam edeceğiz. Bugün açılışını yapacağımız bu güzel eserler, bu dönüşüm projesi Ankara’mıza Altındağ’ımıza hayırlı olsun.”

Törene, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, AK Parti MKYK Üyesi, Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, Orhan Yeğin, Zeynep Yıldız ve Arife Polat Düzgün, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Fatih Bildik ve çok sayıda vatandaş katıldı.