Şahin, Polatlı’da ziyaretlerde bulundu

Şahin, Polatlı’da ziyaretlerde bulundu

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, AK Parti Polatlı İlçe Teşkilatı ziyaretinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Genel Sekreter Şahin, esnaf ziyareti ve vatandaşlarla sohbetinin ardından Polatlı Ticaret Borsası’nda Başkan Yahya Toplu ile görüştü. Şahin, kuraklıktan etkilenen çiftçilere hükümetin destek sağladığını ve bu yıl açıklanan hububat taban fiyatının geçen yıla oranla yüzde 36-37’ye yükseldiğini dile getirdi. Her zaman çiftçinin yanında olacaklarını belirten Şahin, Polatlı’nın taleplerinin kendilerini için önemli olduğunu ifade etti.

“1,5 milyon esnafa destek sağlanacak”

Polatlı Ziraat Odasında Başkan Zekai Köseoğlu ve oda temsilcileri ile buluşan Şahin, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Salgın kapsamında sağlanan destek tutarının 661 milyar lirayı bulduğunu dile getiren Şahin, yaklaşık 1,5 milyon esnafa destek sağlanacağını belirterek şunları kaydetti:

“Bunların müracaatlarını geçen hafta aldık. Kısa zaman içerisinde ödemeler gerçekleştirilecek. 5 milyon hanemize doğrudan nakit desteği sağladık. Arpa-buğday fiyatında geçen yıla nazaran yaklaşık yüzde 36-37 mesabesinde fiyatları iyileştirdik. İnşallah bu salgını geride bırakıp güzel, mutlu, müreffeh bir ülkenin evlatları olarak bu topraklarda yaşamaya devam edeceğiz.”

“Polatlılı çiftçilerimizin yaptığı üretimle gurur duyuyoruz.”

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara milletvekili Fatih Şahin, zor zamanların geride kaldığını ifade etti. Türkiye’nin tarımında Polatlının söz sahibi olduğunu vurgulayan Genel Sekreter Şahin şunları ifade etti:

“Polatlılı çiftçilerimizin yaptığı üretimle gurur duyuyoruz. Her fırsatta sizlerle bir araya gelmeye çalışıyoruz. Eksiklerimizi tamamlamak, mevcut durumumuzu daha da güçlendirmek, daha da ileriye taşımak için bizler bölge milletvekilleri olarak teşkilatımız ve hükümetimiz var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Devletimizin imkanları ölçüsünde desteklerimizi veriyoruz, vermeye devam edeceğiz.”

“Polatlı’nın derdi bizim derdimiz, Ankara’nın derdi bizim derdimiz, vatandaşlarımızın derdi bizim dertlerimiz, bu dertlere derman olacak yine AK Partidir, Cumhur ittifakıdır, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. İnşallah sizlerin destek, dua, görüş, öneri, eleştirileri ile ülkemizi daha güzel günlere hep birlikte taşıyacağız”

Genel Sekreter Fatih Şahin, Gökpınar barajının ağustos ayı başında tamamlanacağını ve eylül ayından itibaren de su tutmaya başlayacağını sözlerine ekledi.

Ziyarette AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Ebru Kurban Yaldız, AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ve diğer ilgililer yer aldı.