Manisa İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi

Manisa İl Kadın Kolları 6.  Olağan Kongresi

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantıyla katıldığı, AK Parti Manisa İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi’nde partililere hitap etti.

Kongrelerin hayırlara vesile olmasını temenni eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrelerde görev alacak başkanları ve yönetimlerini tebrik etti.

Genel Sekreter Fatih Şahin, Kılıçdaroğlu’nun Gara’daki şehitlere ilişkin açıklama yaparken “PKK terör örgütünün propaganda sorumlusu gibi açıklama yaptığını” ifade etti. 

Genel Sekreteri Fatih Şahin, CHP’nin terör örgütünün adını vererek lanetleyemediğini belirterek, şunları kaydetti: 

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce farklı hezeyanlarına şahit olmuştuk ama böylesini aklımıza getirmemiştik. Maalesef CHP Genel Başkanı bunu da yaptı. PKK ile aynı dili kullanarak Gara katliamı dolayısıyla devletimizi ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızı suçlama gafletinde, dalaletinde ve ihanetinde bulundu. PKK’ya cesaret veren, devletimizin terörle mücadele azim ve kararlılığını zayıflatmayı hedefleyen, sırtını PKK terör örgütüne yaslamaktan iftihar eden HDP ile ittifak yapan bu yapıyı aziz milletimizin takdirlerine sunuyoruz. Böyle bir yapı, bizim terörle mücadeledeki azim ve kararlılığımızı sorgulayamaz. Eğer Kemal Kılıçdaroğlu, bir şey sorgulayacaksa CHP’yi düşürdüğü çukuru ve bu partiyi nasıl terörün destekçisi haline getirdiğini sorgulamalıdır.” 

– Yeni anayasa çalışmaları

AK Parti’nin iktidarda olduğu 18 yılda pek çok alanda “sessiz devrimler” yaptığını aktaran Şahin, Türkiye’nin önündeki en önemli gündem maddelerinden birinin yeni anayasa çalışmaları olduğunu hatırlattı. Şahin, şöyle devam etti: 

“İnşallah ülkemizin ayağının bağı olan birçok prangayı nasıl söküp attıysak darbe eseri olan 1982 Anayasası’nı da ülkemizin hedeflerine ulaşmasının önündeki bir engel olmaktan söküp atacağız. Gözünü daima ileriye dikmiş Türkiye’ye artık bu elbise dar geliyor. Birçok badireleri geride bırakmış demokrasi birikimimizi, bu darbe artığı anayasa yansıtmıyor. İte kaka ilerletmeye çalıştığımız köhne bir araba gibi olan bu 1982 Anayasası’nı bir kenara bırakıp çok daha güzel, özgürlükçü, katılımcı bir anayasayı inşallah ülkemize kazandıracağız.”

Yeni anayasada mevcut anayasanın ilk 4 maddesinin korunacağına dikkati çeken Şahin, “Yeni anayasa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin temel felsefesini esas alan bir anayasa olacak. Yeni anayasa 83 milyonun, toplumun tüm kesiminin anayasası olacak. Kuşatıcı, kucaklayıcı bir anayasa olacak. Din ve vicdan hürriyetini çağdaş ve özgürlükçü bir yorumla yeniden ifade eden bir anayasa olacak. Vatandaşını tehdit olarak gören değil, vatandaşına güvenen bir anayasayı hep birlikte yapacağız. Yeni anayasa özgürlükleri teminat almayı hedefleyen, öz çerçeve bir anayasa olacak. Gelin yeni anayasanın harcını birlikte karalım ve birlikte inşa edelim.” diye konuştu. 

Kongreye, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, İl Kadın Kolları Başkanı Aynil Yavaş, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve kadın kolları üyeleri katıldı.

Genel Sekreter Şahin Manisa’da temaslarda bulundu

AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi’ne katılmak üzere Manisa’ya gelen AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin ile genel merkez heyeti Manisa’nın merkez ilçe belediyelerini ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Şehzadeler Belediyesi’ni ziyaret etti

Genel Sekreter Şahin, Şehzadeler Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile bir araya geldi. Ziyarette yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Şahin, Şehzadeler Belediyesi Şeref Defteri’ni imzalayarak şunları yazdı:

“Manisa İl Kadın Kollarımızın 6. Olağan Kongresi için bulunduğum milli mücadelemizin kahraman şehri Manisa’da Şehzadeler Belediyemizde sıcak bir misafirlikle ağırlanmaktan büyük bir onur ve mutluluk duydum.”

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise, “Sayın Genel Başkan Yardımcımız kadın kolları kongresi vesilesi ile Manisa’mıza gelmiştir. Sağ olsunlar, ayaklarına sağlık bizleri de ziyaret ettiler. Ziyaretleri bizleri onurlandırmıştır. Heyecanımıza heyecan katmıştır. Ziyaretleri için şükranlarımızı sunuyorum” şeklinde konuştu. Başkan Çelik, ziyaretin anısına konuklarına çeşitli hediyeler takdim etti.

Yunusemre Belediyesini de ziyaret etti

Anı defterini imzalayan AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin ise burada yaptığı konuşmada yapılan hizmetlerin takdir edici olduğunu belirtti. Şahin açıklamasında, “Başkanımız ve ekibi Yunusemre’ye güzel projeler kazandırdı. Yunus Emre Kültür Parkı ile Yunus Emre Millet Çarşısı’nı görme fırsatımız oldu. Gerçekten çok güzel projeler. Çerçi Başkanımızın ve AK Partili belediyelerimizin çalışmalarını yakinen takip ediyoruz. Kendisini ve ekibini bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.

Ziyarette Yunusemre Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Çerçi, vatandaş ve hizmet odaklı bir yönetim anlayışına sahip olduklarını söyledi.