AK Parti Erzincan 7. Olağan İl Kongresi

AK Parti Erzincan 7. Olağan  İl Kongresi

AK Parti Erzincan 7. Olağan il kongresine canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, AK Parti olarak bugünlere aziz milletin duası yanında, ailesinden, işinden, mesaisinden fedakarlık yapan dava erlerinin çabalarıyla geldiklerini dile getirdi.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Erzincan 7. Olağan İl Kongresi’nde iştirak etti. Genel Sekreter Fatih Şahin, bir yandan ülkeye devasa eserler kazandırmanın gayretindeyken, diğer yandan da yollarından döndürmek, ayaklarına pranga vurmak isteyen bir muhalefet anlayışı ile karşı karşıya olduklarını belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun her konuşmasında toplumun bir kesimine hakaret ettiğini vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

“Bir gün öğretmenlere, bir gün çiftçilere, bir gün sanatçılara, bir gün ise askerlere hakaret etti. En son olarak dün de şahit olduk. Valilerimize, kaymakamlarımıza da hakaret etmekten geri durmuyor.  Değerli dava arkadaşlarım, bunlar kendi yanında olmayan, bu millete hizmetkar olan herkese düşman olmuşlardır. Bunlar millet düşmanıdır. Bunlar milletin sesine kulak vermeyen insanlar. Bunlar hiçbir zaman aziz milletimizin kendilerine izin vermeyeceklerini bildikleri için ağız dolusu hakaret eden bir anlayışın temsilcileri.”

“Hiçbir zaman milli iradenin tecellisi ile iktidara gelemeyeceklerini bildikleri için Aziz milletimizin pak temiz oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza sözde Cumhurbaşkanı diyecek kadar şirazeden çıkmış bir anlayışın temsilcileri bizi milletimize şikâyet ediyor. Hâlbuki Aziz milletimiz bugüne kadar geride bıraktığımız 15 seçimde bunlara dersini verdi ve öyle inanıyorum ki 2023 yılında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinde Aziz milletimiz bunları haddini bildirecek.”

“Erzincanlı kardeşlerim, arkadaşlarım, bizim harcayacak vaktimiz yok. Bizim şehirlerimizde ülkemize kazandıracak daha çok eserlerimiz var. Yapacak daha çok hizmetimiz var. Onun için biz kendi hedeflerimize odaklanacağız. Kendi politikalarımızı belirleyeceğiz. Kendi gündeminizde oluşturacağız. Bizi bu siyasi çekişmelere çekmek isteyenlere asla ve asla prim vermeyeceğiz.”


“Önümüzde seçimsiz yaklaşık 2,5 yıllık bir dönem var. Gece gündüz demeden, uzak yakın demeden, yağmur çamur demeden kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, belediye başkanlarımızla, belediye meclis üyelerimizle büyük bir ailenin mensubu olduğumuzu asla aklınızdan çıkarmadan, birbirimizin hukukunu koruyarak, muhafaza ederek, birbirimize destek vererek, ay yıldızlı al bayrağı daha yukarılara taşımak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Kongrelerimiz bizim düğünlerimiz, bayramlarımız, şölenlerimiz yeni dava arkadaşlarımızı aramıza kattığımız kutlu günlerimiz, inşallah bugün bu kongre vesilesiyle aramıza katılacak yeni dava arkadaşlarımızla birlikte hedeflerimizi çok daha büyüteceğiz ve bu hedeflerinizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Kongre sonrası Genel Sekreter Fatih Şahin, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve beraberindekiler, Erzincan Valiliğinde düzenlenen İl İstişare Toplantısı’na katıldı.