“AK Parti reformist bir partidir”

“AK Parti reformist bir partidir”

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Afyonkarahisar 7. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Afyonkarahisar’ın AK Parti tarihinde çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

2001 yılında AK Partinin kuruluş hazırlıklarının Afyonkarahisar’da yapıldığını belirten Şahin şöyle konuştu: “Partimizin tüzük ve programını güzel şehrimiz Afyonkarahisar’da yazdık. AK Partimizin tohumlarının atıldığı kutlu yürüyüşün ilk hazırlıklarının yapıldığı şehrin adı Afyonkarahisar’dır. Milli Mücadelenin şehri, kuruluşun şehri Afyonkarahisar AK Partimizi bu kutlu yolculukta bugüne kadar hiç yalnız bırakmadı. Her genel seçimde, her yerel seçimde, her referandumda her kendisine müracaat ettiğimizde Afyonkarahisarımız çok güçlü bir şekilde partimizin Genel Başkanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer aldı.

24 Haziran’da ki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Afyonkarahisar yüzde 68 gibi Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oranla Cumhurbaşkanımıza destek verdi. Parlamento seçimlerinde de AK Partimize yüzde 55, Cumhur İttifakına da yaklaşık yüzde 70 oranında destek vererek yanımızda olduğunu, Cumhurbaşkanımızın ve Cumhur İttifakının yanında yer aldığını bir kez daha ifade etmiş oldu.”

“Ne yapılsa gönül borcunu ödemek mümkün değil”

Genel Sekreter Şahin, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde de Afyonkarahisar’ın merkezle birlikte 17 ilçenin 12 de ve 41 beldenin 22 de AK Partili Belediye Başkanlarını görev başına getirip mührü teslim ettiğini vurguladı.

Şahin şunları kaydetti: “AK Belediyeciliğin en güzel örneklerini Afyonkarahisar’da sergilenmesinin devamına vesile olmuş oldular. Partimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakına gönülden ve yüksek oranda ki desteklerinden dolayı her bir Afyonkarahisarlıya ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun. Bizlerse gerek hükümetlerimizde gerekse Belediyelerimizde her zaman Afyonkarahisar’ın hizmetkârı olduk. Geride bıraktığımız 18 yılda tam 25 katrilyon lira Afyonkarahisar’a hizmet ettik.

Afyonkarahisar’ı okullarla, hastanelerle, konutlarla, bölünmüş yollarla ve barajlarla ve göletlerle donattık. Ancak ne yaparsak yapalım sizlere olan gönül borcumuzu layıkıyla ödeyemeyeceğimizin farkında ve bilincindeyiz. Onun için Afyonkarahisar’a ve Türkiye’ye daha fazla hizmet etmeye var gücümüzle çalışmaya ve çabalamaya devam edeceğiz.”

“AK Parti reformist bir partidir”

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomi, hukuk ve demokraside yeni bir reform döneminin müjdesini verdiğini anımsatan Şahin, “Ekonomi, hukuk ve demokraside atacağımız adımlar, sadece birbirlerini etkilemekle kalmayıp, diğer pek çok alanda da ülkemizi güçlendirecektir.” diye konuştu.

Genel Sekreter Şahin, reform süreçlerinin dinamik, birbirlerini tamamlayan, tetikleyen canlı ve etkin süreçler olduğunu belirterek,  “AK Parti reformist bir partidir. AK Parti ortaya çıkan ihtiyaçlar ve değişen şartlar karşısında kendini ve hedeflerini sürekli yenileyen, güncelleyen bir partidir.” ifadesini kullandı.

Ekonomi, demokrasi ve hukukta gerçekleştirecekleri yeni reformların ülkeyi yeni döneme hazırlayacağını aktaran Şahin, şöyle devam etti:

“Yeni dönemin içerisinde 21. yüzyılda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, adından çok daha fazla söz ettiren, varlığını hissettiren bir ülke olacaktır. Yatırım ortamını iyileştirmenin, büyüme ve kalkınmayı sürekli kılmanın, refahı ve istikrarı artırmanın yolu hiç şüphesiz ki hukuk devleti ilkesini güçlendirmekten hak ve özgürlük alanlarını koruyup daha da geliştirmekten, yargı bağımsızlığı, tarafsızlığı ve şeffaflığını artırmaktan, yargısal süreçleri basitleştirip adalete erişimi, daha da kolaylaştırmaktan geçmektedir. Bunun için öncekileri tamamlayan ve yapacağımız daha sonraki çalışmaları da tetikleyecek olan yeni bir atılım ve reform döneminin arefesinde bulunuyoruz. Tüm bu adımları içeren yeni reform paketi hazırlıklarımız devam ediyor. Bütçe görüşmelerinin ardından ilgili düzenlemeleri meclisimizin gündemine taşıyacağız. Reformların başarısını uygulamaların belirleyeceğini çok iyi biliyoruz. Uygulamaları yakından ve titizlikle takip edeceğiz. Tüm reformların etkin ve amacına uygun bir şekilde hayata geçirilmesini sağlayacağız. Yeni bir insan hakları eylem planı hazırlayarak uygulamadaki eksiklik ve aksaklıkları gidereceğiz. Yine tüm paydaşlarla görüşerek ekonomideki yeni dönemin ruhuna uygun düzenlemeleri eylem planımıza dahil edeceğiz. Yönetişimi, ortak aklı ön plana çıkararak, farklı görüş, düşünce ve tecrübelerden yararlanarak, bu reform sürecini bütün paydaşlarla, hep birlikte yöneteceğiz.”

“Milletimiz tepki gösterince geri adım attılar”

Genel Sekreter Şahin, “İdari alanda yapılması gerekenleri de hükümetlerimiz gerçekleştirecekler. Bizler ülkemiz, Afyonkarahisar için var gücümüzle çalışırken muhalefetin içerisine düştüğü durumu hep birlikte görüyoruz şahit oluyoruz.” diye konuştu.

“Biz hizmet üretmeye devam ederken bir taraftan da tabii gözümüzün ucuyla muhalefet ne yapıyor diye onlara da bakıyoruz.” diyen Şahin, şunları kaydetti:

“Onların şu anda anayasa tartışmaları altında ezildiklerine şahit oluyoruz. Bir CHP’li milletvekili çıkıp HDP ile bir anayasa çalışması hazırlığı içerisinde olduklarını ifade edince hemen yalanlama, inkar etme yoluna gittiler. Halbuki geçtiğimiz yıl içerisinde örtülü olarak da olsa bunu kabul etmişler, itiraf etmişlerdi. Şimdi milletimiz tepki gösterince geri adım attılar.” 

Kongrede, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantıyla AK Partililere hitap etti.

Kongreye, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile belediye başkanları, delegeler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.