AK Parti Elmadağ 7. Olağan İlçe Kongresi

AK Parti Elmadağ 7. Olağan İlçe Kongresi

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, AK Parti Elmadağ 7. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı. Salgın tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilen kongrede katılımcılara hitap eden Şahin, şunları kaydetti:

“19 yıldır oyunları boza boza, tuzakları yıka yıka, engelleri aşa aşa geldik bu günlere. AK Parti küllenmiş bir ateşi harladı. Artık uyuyan dev uyandı. Yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, Alevisi, Sünnisi, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkeziyle sahip olduğumuz büyük gücün, potansiyelimizin yeniden farkına vardık.

Farklılıklarımızı bize çatışma unsuru olarak dayatanlara asla prim vermedik. Farklılıklarımızın büyük bir zenginlik olduğu bilinciyle hareket ettik. Bu zenginliklerimizi ülkemizi kalkındıracak büyük bir enerjiye dönüştürdük. Bu enerjiyle geleceğin güçlü Türkiye’sini bizler inşa edeceğiz.”

İzmir’de Seferihisar açıklarında meydana gelen, tüm Ege ve Marmara Bölgesi’nde hissedilen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Şahin, saatler geçmesine rağmen enkaz altından kurtarılanların olduğunu, hala enkaz altındaki vatandaşları kurtarma çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 

Genel Sekreter Şahin, şöyle konuştu:

“Deprem olduğu andan itibaren devletimiz bütün imkanlarıyla, tüm gücüyle 6 binden fazla personeliyle başta arama-kurtarma çalışmaları olmak üzere bütün çalışmalar için bölgede bulunmakta. Üç bakanımız anında bölgeye gitti. Bugün de yine bakanlarımız bölge milletvekillerimiz, birçok sivil toplum kuruluşumuz bölgedeler. Tekrar aziz milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istiyorum.”

AK Parti’nin her zaman yeniliklerin partisi ve değişimin öncüsü olduğunu dile getiren Şahin, bundan 19 yıl önce hangi inanç ve kararlılıkla yola çıkıldıysa bugün de aynı heyecanla çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

Şahin, PKK, YPG, FETÖ, DHKP-C, tüm terör örgütleriyle büyük bir mücadele içinde olduklarını kaydederek, Suriye’den ülkemize sızan iki teröristin emniyet güçleri tarafından etkisiz hale getirildiğini belirtti. Yaşanan bu olayın Barış Pınarı, Fırat Kalkanı, Pençe-Kaplan ve Zeytin Dalı Harekatlarının önemini bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Şahin, Türkiye’nin tüm terör örgütleriyle başarılı ve kararlı bir mücadele yürütüldüğünü belirterek “Tüm terör örgütlerinin hakkından gelecek güce ve kararlılığa sahibiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Kovid-19 salgınıyla mücadelede diğer ülkelerle kıyaslandığında başarılı bir süreç yönetimi gerçekleştirdiğine işaret eden Şahin, Türkiye’nin salgınla mücadelesinin tüm dünyadan takdir gördüğünü anlattı.

İslam ve yabancı düşmanlığının ve ırkçılığın zehirli bir sarmaşık gibi batılı ülkeleri sardığını belirten Şahin “Birileri adeta batının kanlı ve sömürgeci geçmişini hortlatmaya çalışıyor” şeklinde konuştu.

Fatih Şahin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam karşıtı sözlerine de değinerek, “Ne yaparsanız yapın, ne iğrenç karikatürlerinizle ne aşağılıkların aşağılığı üslubunuzla ne de aklınızı felç, gözünüzü kör eden düşmanlığınızla asla bir yere varamayacaksınız.” dedi.

İkinci dünya savaşından sonra kurulan düzenin ciddi bir kriz içinde olduğunu belirten Genel Sekreter Şahin “Şu anda küresel bir yeniden yapılanma var. Hiç şüphesiz Türkiye bu küresel yapılanmanın merkezinde yer alacaktır. Yeni dönemin, yeni Türkiye’nin inşasında yine AK Parti lokomotif olmalıdır ve olacaktır da inşallah” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Macron’un islama yönelik saldırılarıyla ilgili tek kelam etmediğinin altını çizen Şahin “Cumhurbaşkanımızın Fransız mallarına yönelik boykot çağrısı karşısında da Cumhurbaşkanımızın kıymetli eşlerini hedef alıyor. Bizim anlayışımızda, siyasi geleneğimizde aile kutsaldır. Siyasiler birbirlerine her türlü eleştiriyi yapar, ancak aileyle ilgili konuşulmaz. Ancak siyaseten söyleyecek sözü olmayan Kılıçdaroğlu aile üzerinden polemik üretmeye çalışıyor. Bu seviyesiz üslup, acziyetin, zavallılığın, siyaseten iflas etmişliğin göstergesidir” şeklinde konuştu. 

Kongreye AK Parti milletvekilleri Orhan Yeğin, Zeynep Yıldız, Asuman Erdoğan, Ayşe Keşir, Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, belediye başkanları ve partililer katıldı.