“Haklı ve Kutlu Mücadelesinde Can Azerbaycan’ın Daima Yanındayız”

“Haklı ve Kutlu Mücadelesinde Can Azerbaycan’ın Daima Yanındayız”

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Yeni Azerbaycan Partisi heyetini makamında kabul etti. Genel Sekreter Şahin “Tek millet iki devlet anlayışıyla, haklı ve kutlu mücadelesinde can Azerbaycan’ın daima yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Yeni Azerbaycan Partisi (YAP) Türkiye ve AK Parti ile ilişkilerden sorumlu Genel Koordinatörü, Azerbaycan Milletvekili ve Azerbaycan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanvekili Ramil Hasan ile Azerbaycan Milletvekili ve Yeni Azerbaycan Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Ramin Mammadov’u kabulünde konuşan Fatih Şahin, Türkiye’nin Azerbaycan’a olan desteğini yineledi.

Ermenistan’ın yıllardır Azerbaycan toprağı olan Karabağ işgalini sürdürdüğünün altını çizen Şahin, uluslararası toplumun bu işgale gereken tepkiyi göstermediğini ifade etti. Bu sessizlikten güç bulan işgalci ve haydut devlet Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırdığını belirten Şahin “Herhangi bir devletin kendisine yönelik saldırganlığa sessiz kalması beklenemez. Azerbaycan’ın yaptığı da bu saldırganlığa gereken cevabı vermek, vatan topraklarını savunmaktır.” dedi.

Haydut devlet Ermenistan sivilleri katlediyor

Son yaşanan olaylarda da Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırdığını belirten Şahin, bu saldırıların masum sivillere yönelik olması Ermenistan’ın gerçek yüzünü göstermektedir. Ermenistan tarafı evlerinde uyumakta olan masum sivillere canice ve alçakça saldırmıştır. Pek çok yerleşim yerinde masum halka saldırmakta, sivilleri katletmektedir.” şeklinde konuştu.

Azerbaycan’ın pek çok yerleşim yerini işgalden kurtarmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Fatih Şahin “İnanıyorum ki Azerbaycan yakın bir zamanda işgal altındaki tüm topraklarını kurtaracaktır. Kararlılıkla ve cesaretle yürüttükleri vatan savunması Karabağ’ın özgürlüğüne kavuşmasını sağlayacaktır” diye konuştu.

Azerbaycan’ın ihtiyaç duyduğu her alanda yanlarında olduklarını vurgulayan Genel Sekreter Şahin “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın defalarca ifade ettiği gibi, Azerbaycanlı kardeşlerimize ihtiyaç duydukları her desteği sağlamaya devam edeceğiz. Uluslararası platformlarda Azerbaycan’ın haklı davasını savunmaya devam edeceğiz” dedi. 

Azerbaycan milletvekilleri Ramil Hasan ve Ramin Mammadov ziyarette yaşanan gelişmelere dair bilgiler verdi ve Türkiye’nin desteğinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Görüşmeye, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Orhan Yeğin ile AK Parti MKYK Üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Akif Kalaycı da katıldı.