AK Parti Çubuk 7. Olağan İlçe Kongresi

AK Parti Çubuk 7. Olağan İlçe Kongresi

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Çubuk 7. Olağan İlçe Kongresine katıldı. Açık alanda, salgın tedbirleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Ankara Milletvekilleri Emrullah İşler, Orhan Yeğin, Asuman Erdoğan ve Zeynep Yıldız, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve çok sayıda partili katıldı.

Burada bir konuşma yapan AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Çubuk’un her zaman Cumhur İttifakı’nın en güçlü destekçilerinden olduğunu belirterek, Çubuklu vatandaşlara teşekkür etti.

AK Parti’nin kuruluşundan bu yana 19 yıldır aynı aşk, heyecan ve şevkle çalışmalar sürdürdüklerini kaydeden Şahin, Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşlarla bir araya geldiklerini bildirdi.

AK Parti’nin kurucusunun millet olduğunu, hamurunu milletin yoğurduğunu, istikametini milletin belirlediğini vurgulayan Şahin, bu hedefler doğrultusunda Türkiye’de hangi alana bakılırsa bakılsın çok önemli ilerlemeler kaydettiklerini dile getirerek, “Kişi başına düşen milli gelirimizi 3 katına çıkardık. Dışa bağımlılığımızı ekonomik olarak sona erdirdik, IMF’ye olan borçlarımızı sıfırladık. Bilim, sanayi, teknoloji, adalet, insan hakları ve tarımda hangi alana bakarsak bakalım çok önemli mesafeler kat ettik. Fersah fersah yol aldık” diye konuştu.

Şahin, geleceğin güçlü Türkiye’sini, yarınlarını, daha adil ve müreffeh dünyasını hep birlikte inşa edeceklerini söyledi.  

İnsanlığın bütün buhran dönemlerinde Anadolu’nun her zaman inşa edici bir güç olduğunu dile getiren Şahin, “AK Partiyle birlikte söndürülmeye çalışan Anadolu ateşi yeniden harlandı. Ülkemizin, milletimizin ve insanlarımızın potansiyelinin tekrar farkına vardık. Bizi köklerimizden, tarihimizden kopartmaya çalışanlara karşı esaslı bir duruş sergiledik. Düzenleri yıkılanlar, oyunları bozulanlar ne yaparlarsa yapsınlar nafile, başaramayacaklar, bizi yolumuzdan döndüremeyecekler.” diye konuştu.   

Ülkenin kangren haline gelen birçok sorununu çözdüklerini hatırlatan Şahin, “Demokrasiden, cumhuriyetten, halktan dem vurup vesayetten yana yer alanlara karşı güçlü bir şekilde ‘dur’ dedik. Aziz milletimizden aldığımız güçle, siz değerli teşkilat mensuplarımızın fedakâr ve vefakâr çalışmalarıyla birçok alanda sessiz devrimler gerçekleştirdik.” ifadesini kullandı.

Kendi hava savunma sistemimizi kuracağız

Savunma sanayiinde yerlilik oranının AK Parti iktidara geldiğinde yüzde 20 olduğunu hatırlatan Şahin, bugün bu oranın yüzde 70’lere ulaştığını söyleyerek, “Artık kendi helikopterini, tankını, insansız hava araçlarını, silahlı insansız hava araçlarını üreten bir ülke haline geldik. İnşallah çok kısa bir zaman içerisinde kendi hava savunma sistemini de kurmuş bir ülke olacağız. Bundan bazılarının rahatsızlık duyduğunu biliyoruz. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar bununda önüne geçemeyecekler. Savunma sanayiinde yerlilik oranımız yüzde 70, bununla iktifa etmeyeceğiz, bu oranı daha yukarılara çekeceğiz, kendi hava savunma sistemimizi kuracağız ve inşallah ülkemizin içerisinde yer aldığı bölgenin ve dünyanın daha müreffeh, barış ve huzur içerisinde yaşaması için bu hedeflerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Dünyanın birçok ülkesinde koronavirüs karşısında başarısız olunurken Türkiye’nin dünyaya örnek çalışmalar yaptığını ifade edin Şahin, Türkiye’nin dünya devletlerinin dörtte üçüne tıbbi malzeme yardımı yaptığını aktardı.

Şahin, Türkiye’nin korona virüs ile mücadele sürecinde 146 ülkeye ve 7 uluslararası örgüte tıbbi malzeme yardımı yaptığını hatırlattı.

Bizim Gündemimiz Millete Hizmet

Erken seçim tartışmalarına da değinen Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2023 yılının haziran ayında cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimini gerçekleştireceğiz. Siz bakmayın CHP liderinin erken seçim istediğine. Daha 3 ay önce, ‘kimsenin erken seçim istediği yok’ diyordu. Ne oldu? Kulağına kim ne fısıldadı? Ne tür görüşmeler gerçekleştirdi bilmiyoruz. Ancak bizim gündemimizde seçimin olmadığını, bizim gündemimizde milletimize hizmet olduğunu buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. FETÖ’nün kaset kumpasıyla genel başkanlık koltuğuna oturan Kemal Kılıçdaroğlu’nun onlara bir diyet borcu olduğunu biliyoruz. Seçim isterken ne diyor? ‘Hapishanelerde haksız yere yatanlar için erken seçim istiyoruz’ diyor. Kim bu cezaevlerinde haksız yere yatanlar? CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bunları açıklamalı. Biz bu dili, bu jargonu biliyoruz. Bu dil, bu söylem, bu jargon 15 Temmuz gecesi milletin topunu, tüfeğini millete doğrultan FETÖ’cülerin dilidir. Bu dil ülkemizi bölmeye çalışan PKK’nın ve onun siyasi ayağı HDP’nin söylemidir.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olmadığını hatırlatan Şahin, şöyle devam etti:

“Bir kere sen başta CHP’nin genel başkanı olarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın karşına cumhurbaşkanı adayı olarak çıkmaya cesaret edememiş birisin. Sen önce 2023 yılında gerçekleştirilecek seçimlerde AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına cumhurbaşkanı adayı olarak çıkacak mısın, çıkmayacak mısın? Bunun cevabını ver. Bu cesareti gösterebilecek misin, gösteremeyecek misin? Bunun cevabını ver.”

Konuşmasında Azerbaycan’da yaşanan gelişmelere de değinen Şahin, Ermenistan’ı saldırgan ve terör devleti olarak nitelendirerek “Büyük ve kutlu bir mücadele yürüten Azerbaycanlı kardeşlerimize de buradan selamlarımızı, dualarımızı iletiyoruz. Onların bu haklı mücadelelerinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da güçlü ve kararlı bir şekilde yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.