“Sağlıklı Bir Yaşam İçin Spor Yapmalı ve Hareketli Olmalıyız”

“Sağlıklı Bir Yaşam İçin Spor Yapmalı ve Hareketli Olmalıyız”

Avrupa Spor Haftası, Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ankara’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) ve AK Parti Ankara İl Gençlik Kollarının düzenlediği etkinliklere katıldı.

Genel Sekreter Fatih Şahin, ilk olarak Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) tarafından Anıttepe’de düzenlenen “Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri”nin başlangıç etkinliğine katılım sağladı. Pandemi nedeniyle mevcut yaşamımızda kısıtlamalara gittiğimize işaret eden Genel Sekreter Şahin “81 ilde düzenlediği etkinliklerle sporun, hareketin önemine dikkat çeken HİS Federasyonu’nu tebrik ediyorum” dedi.

AK Partili Gençler Sağlığa Pedal Çevirdi

Genel Sekreter Şahin’in Avrupa Sağlık Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerdeki ikinci durağı Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Eymir Gölü oldu. Genel Sekreter Şahin burada AK Parti Ankara İl Gençlik Kollarının düzenlediği etkinliğe katılarak gençlerle birlikte sağlığa pedal çevirdi.

AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin ve AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Yıldız ile çok sayıda AK Parti’li genç Eymir Gölü etrafında bisiklet sürdü.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, salgın dolayısıyla hareketliliğimizin azaldığına vurgu yaparak şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ankara İl Gençlik Kollarımızla birlikte Ankara’mızın doğa harikası yerlerinden Eymir gölünde pedal çevirdik. Avrupa Spor Haftası dolayısıyla birçok etkinliğin gerçekleştirildiği bu haftada bütün genç kardeşlerimizi ve Ankaralı hemşehrilerimizi sağlıklı bir yaşam için hareketli olmaya ve spor yapmaya davet ediyoruz. Tabi bu etkinlikleri yaparken, salgın tedbirlerini de asla elden bırakmamalı, temizlik, maske ve mesafe kurallarına dikkat etmeliyiz.”