15 Temmuz’un 4. Yıl Dönümünde Türkiye Şehitlerini Unutmadı

15 Temmuz’un 4. Yıl Dönümünde Türkiye Şehitlerini Unutmadı

15 Temmuz Hain Darbe girişiminin 4. yıl dönümünde Türkiye tek yürek oldu, şehitlerini ve gazilerini unutmadı. Yurdun dört bir tarafında düzenlenen etkinlik ve anma programları halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Darbe girişiminde destansı bir mücadele veren Ankara’da da pek çok etkinlik düzenlendi. AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin de şehirde düzenlenen etkinliklere katıldı. Fatih Şahin ilk olarak 15 Temmuz Şehitleri Hasan Altın, Ali Alıtkan ve Şener Dursun’un kabirlerini Mamak’ta bulunan Ortaköy Mezarlığı’nda ziyaret etti. Şehit aileleriyle birlikte AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Mamak İlçe Başkanı Mehmet Ali Demir, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve teşkilat mensuplarının katıldığı ziyarette şehitler mezarı başında dualarla anıldı.

Genel Sekreter Fatih Şahin 15 Temmuz’da milletin destan yazdığını belirterek “Aziz milletimiz o gece Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla vatanı canından aziz bilerek istikbalimize ve istikbalimize sahip çıkmıştır. 15 Temmuz darbe girişimini 15 Temmuz Destanı’na çevirmiştir. 15 Temmuz Destanı’nı kanıyla ve canıyla yazan şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla yâd etik.” ifadelerini kullandı. 

Darbecilerin o gece Cumhurbaşkanlığı TBMM, Genelkurmay, TRT, TÜRKSAT, Emniyet Genel Müdürlüğü, Özel Harekât Dairesi Başkanlığı gibi Ankara’daki kritik yerleri ele geçirmeye çalıştığını, millete bomba atacak kadar alçaklaştıklarını belirten Şahin “O gece tüm Türkiye’de olduğu gibi Ankaralı hemşehrilerimiz de büyük bir kahramanlık örneği gösterdi” dedi.

Genel Sekreter Fatih Şahin öğleden sonra ise Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde şehit aileleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde verilen yemeğine katılarak şehit aileleriyle bir araya geldi.