“Turnuvada iddialıyız”

“Turnuvada iddialıyız”

TBMM Parlamenterler Futbol Takımı, Meclisin kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek parlamentolar arası futbol turnuvasının hazırlıklarını sisli havada yapılan antrenmanla sürdürdü.

TBMM Parlamenterler Futbol Takımı oyuncularından Genel Sekreter Fatih Şahin, takımda yalnızca mevcut milletvekillerinin değil, önceki dönem milletvekillerinin de yer aldığını söyledi.

Takımın, milletvekilleri arasındaki bağı güçlendirme ve dostluğu geliştirme açısından önemli olduğuna dikkati çeken Şahin, “Meclisin gergin havasından koparak farklı bir atmosferde birlikte olma imkânı buluyoruz. Yaşadığımız günler, yaptığımız işler stresli. Bir nebze olsun bu stresten uzaklaşmak açısından hem bedenen hem zihnen hem de ruhen daha sağlıklı olmak için büyük katkısını görüyoruz.” dedi.

“Sportif açıdan oldukça iddialı” olduklarını belirten Şahin, zaman zaman farklı ülkelerin parlamentolarının futbol takımlarıyla müsabakalar yaptıklarını, Türkiye’nin göğsünü kabartan sonuçlar aldıklarını ifade etti.

TBMM’nin 100. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında büyük bir organizasyon gerçekleştirileceğini bildiren Şahin, “Çok sayıda parlamento futbol kulübünü ülkemizde misafir edeceğiz. TBMM’nin kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek turnuvada iddialıyız.” diye konuştu.

Mecliste, 2020 yılı bütçe mesaisinin sürdüğünü hatırlatan Şahin, “Dün gece 02.00’de bitti, sabah 07.30’da buradaydık. Burada stresimizi atarak parlamento çalışmalarına katılmak hepimizi daha müsamahakâr kılıyor.” dedi.