“Yüreğinde sarsılmaz imanla mücadele eden bir milletiz”

“Yüreğinde sarsılmaz imanla mücadele eden bir milletiz”

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı’nın yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.

Genel Sekreter Şahin, konuşmasına, şehitlere rahmet, gazilere sağlık, hayırlı ve uzun ömür temennisiyle başladı.

Güvenlik güçlerine ve askerlere yürütmekte oldukları terörle mücadelede “muzaffer” olmaları dileğinde bulunan Şahin, şöyle konuştu:

“Dünyada ülkemiz kadar çok sayıda terör örgütüyle mücadele eden başka bir ülke yok. Bir taraftan PKK ve türevleri olan PYD/YPG, bir diğer taraftan FETÖ, bir diğer taraftan DEAŞ, DHKP-C, TİKKO, adeta hepsi bir ahtapotun kolları gibi ülkemizi boğmaya, devletimizi bölmeye çalışıyorlar. Ancak bu hain emellerine ulaşamayacaklar, ülkemizi bölemeyecekler, ezanımızı dindiremeyecekler, bayrağımızı indiremeyecekler, bileğimizi bükemeyecekler bunun teminatı aziz milletimizdir. Bu güzel tablodur, birliğimizdir, beraberliğimizdir, kardeşliğimizdir, şehitlerimizdir, gazilerimizdir.”

Türk milletindeki gaza ruhunun dünyadaki hiçbir millete nasip olmayan bir ruh olduğuna dikkati çekerek Yahya Kemal’in “Fıtrat değişir sanma, bu kan yine o kandır.” dizelerini hatırlatan Şahin, o kanın değişmediğinin, 15 Temmuz gecesinde FETÖ’nün o hayasızca akınına karsı göğsünü siper eden aziz milletin asil duruşuyla ve teröre karşı yapılan mücadele ile gösterildiğini söyledi.

Türk milletinin varlığına kast edenlere karşı tarihin her döneminde gerekli cevabı verdiğinin altını çizen Şahin, “Çünkü biz, vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza, dini mübini İslam’a karşı saldırıldığında elindeki imkanlarla değil, yüreğindeki sarsılmaz imanıyla mücadele eden bir milletiz.” diye konuştu.

Şehit yakınlarına ve gazilere seslenen Şahin, ne yaparlarsa yapsınlar onlara olan borçlarını layıkıyla ödeyemeyeceklerini belirterek, her zaman, her koşulda, her şartta emirlerine amade olduklarını, dün olduğu gibi bundan sonrada ne yapılması gerekiyorsa bütün imkânları seferber etmeye devam edeceklerini kaydetti.

Şahin, vakfın yeni hizmet binasının hayırlı olması temennisinde bulunarak, binayı vakfa tahsis eden Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’ya da teşekkür etti.

Törene, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar, gaziler ve şehit yakınları katıldı.