Şampiyon Türkiye!

Şampiyon Türkiye!

Romanya’da düzenlenen Parlamenterlerarası Futbol Turnuvası’nda, Türkiye Büyük Millet Meclisi Futbol Takımı şampiyon oldu.

Antrenörlüğünü milli futbolcu ve MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın yaptığı, AK Parti’den Fatih Şahin, Mustafa Köse, Mustafa Açıkgöz, Osman Ören, Ahmet Salih Dal, Uğur Aydemir, İbrahim Halil Yıldız, Fehmi Küpçü, Bayram Özçelik, Hacı Turan, Durmuş Ali Sarıkaya, Abdurrahman Öz, Mevlüt Akgün, Zekeriya Aslan, CHP’den ise Ahmet Kaya’nın yer aldığı TBMM Futbol Takımımız, İtalya Parlamentosu, Romanya Senatosu ve Romanya Temsilciler Meclisi Futbol takımlarının katıldığı dörtlü turnuvada rakiplerini mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

TBMM Futbol Takımımız, turnuvadaki ilk maçında Romanya Senatosu’nu Osman Ören’in ayağından bulduğu gollerle 2-1 mağlup etmeyi başardı.

Bu skor ile finale yükselmeye hak kazanan TBMM Futbol Takımımız finalde karşılaştığı Romanya Temsilciler Meclisi Futbol Takımı’nı 2-1 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Final maçında takımımızın golleri, Osman Ören ve İbrahim Halil Yıldız’dan geldi.

Takım kaptanı ve AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, turnuva sonrası Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi, Romanya Temsilciler Meclisi, Romanya Senatosu ve İtalya Parlamentosu futbol takımlarının katılımı ile Romanya’da düzenlenen turnuvada iki maçımızı da kazanarak, şampiyon olmanın ve parlamentomuzu temsil etmenin gururunu yaşıyoruz.”