“Bu seçimlerin kazananı aziz milletimizdir”

“Bu seçimlerin kazananı aziz milletimizdir”

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Türkiye olarak 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinin büyük bir demokratik olgunluk içerisinde gerçekleştiğini açıkladı.

Cumhur ittifakında yer alan adayların Türkiye geneli oyların %51,64’ünü alarak büyük bir başarı elde ettiğini vurgulayan Şahin,  “Milletimiz, %85’e yaklaşan bir katılım oranıyla demokrasimize çok güçlü bir destek vererek teveccühünü Cumhur İttifakı’ndan ve adaylarından yana kullandı.” diye konuştu.

Türkiye genelinde 81 ilin yaklaşık %62’sinde, 50 ilde Cumhur İttifakı adaylarının Belediye Başkanı unvanı almaya hak kazandığını belirten Genel Sekreter Şahin, açıklamasında şunları kaydetti: “Milletimiz; şehirlerini, ilçelerini ve beldelerini yönetme mührünü yüksek bir oranda Cumhur İttifakı’na verdiği gibi belediyelerde denetleme görevini üstlenen meclis üyeleri listelerinde de reyini yine Cumhur İttifakı’ndan yana kullanarak AK Parti ve MHP kadrolarına duyduğu güveni tasdiklemiş oldu. Türkiye genelinde 58 ilde AK Parti, 1 ilde de Milliyetçi Hareket Partisi listeleri belediye meclis üyeliklerinde 1. Parti olmayı başardı.

Bu sonuçlar ışığında açıkça görülmektedir ki, aziz milletimiz hem şehirlerinin, ilçelerinin ve beldelerinin yönetiminde hem de yönetimlerin denetleme mekanizması olan belediye meclis üyeliği listelerinde teveccühünü AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’ndan yana kullandı.

Milletimizin bizlere göstermiş olduğu yüksek teveccühün ne kadar ulvi ve ağır bir mesuliyet olduğunun farkındayız. Bilinmesini isteriz ki; bu seçimlerin kazananı aziz milletimizdir. Cumhur İttifakı kadroları olarak, bizlere oy vermiş olsun, vermemiş olsun tüm vatandaşlarımızın hakkını, hukukunu eşit bir şekilde koruyacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bu anlayışımızdan hareketle önümüzdeki kesintisiz 5 yıllık hizmet süreci içerisinde Cumhur İttifakı’nın şehir ve medeniyet tasavvuruna uygun ve layık şehirler inşa edeceğimize ve milletimize hizmet yarışında çığır açacağımıza canı gönülden inanıyorum.

Bu seçimlerin ülkemize, milletimize, şehirlerimize, ilçe ve beldelerimize hayırlar getirmesini yüce Allah’tan diliyor, bu seçim süreci boyunca bizlerden bir an olsun desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza, fedakâr AK Parti teşkilatlarımıza, ittifak ortağımız MHP teşkilatlarına ve tüm çalışma arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Teşekkürler Türkiye…”