“Vatan Kahramanları Gönül Buluşması”

“Vatan Kahramanları Gönül Buluşması”

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki ile birlikte Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’nın düzenlediği Vatan Kahramanları Gönül Buluşması” kahvaltı programında şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi.

AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı’nın ev sahipliğinde yapılan program 15 Temmuz Gazisi Mehmet Arif Arslan’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Genel Sekreter Fatih Şahin, konuşmasında, “Her bir şehidimiz, gazilik mertebesine ulaşmış her bir kardeşimiz, devlet ve millet olarak bizim göz bebeğimizdir.” ifadesini kullandı.

Şehitliğin peygamberlikten sonra insanoğlunun sahip olabileceği en yüce mertebe olduğunu vurgulayan Şahin, “Her bir şehidimiz, gazilik mertebesine ulaşmış her bir kardeşimiz, devlet ve millet olarak bizim göz bebeğimizdir. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak bizlerin boynunun borcudur. Burada bir araya gelme amacımız, aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, onların ruhlarını şad etmek, yad etmektir.” diye konuştu.

Genel Sekreter Şahin, şehit ve gazilerin yaptıkları fedakârlıkları, ödemiş oldukları bedellerin büyüklüğünü layıkıyla anlatmanın mümkün olmadığını da belirterek, şöyle konuştu:

“Ne yaparsak yapalım şehitlerimizin ödemiş olduğu bedelin gazilerimizin yapmış oldukları fedakarlığın yanında bunların bir kıymeti harbiyesinin olmadığını da biliyoruz. Ancak bizler hem sizlerin acısını bir nebze olsun hafifletmek hem de şehitlerimize karşı olan borcumuzu bir nebze olsun ödeyebilmek için çok güçlü adımlar atıyoruz. Bizler gerek şahıs olarak gerek devlet olarak her an sizlerin yanınızdayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Yalnızca yanınızda olmak değil sizlerin emrinde olmak sizlerin ayağına taş değse, elinize diken batsa yanınızda olmak, acınızı paylaşmak bizim boynumuzun borcudur.

Programa, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı, AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Şahin, AK Parti Keçiören SKM açılışına katıldı

Genel Sekreter Şahin, AK Parti Keçiören Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına da iştirak etti. Açılışa, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Keçiören Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, AK Parti Ankara Milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.