Yozgat ve Amasya Aday Tanıtım Programları

Yozgat ve Amasya Aday Tanıtım Programları

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Yozgat ve Amasya’da düzenlenen İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları Tanıtım Programlarına katıldı.

İlk olarak Yozgat’ta AK Parti Yozgat il, ilçe ve belde belediye başkan adayı tanıtım toplantısında katılan Şahin, Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıda şunları dile getirdi: “AK Parti’nin yüce Allah’ın inayetiyle daha sonra da aziz milletin desteği ve duası ile çıktığı kutlu yolda şimdi de yeni bir zafere imza atmak için kolları sıvıyoruz.”

Ayrıca yerel seçimlere kısa bir süre kaldığını ifade eden Şahin, her bir günün, saatin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini anlattı. Şahin, AK Parti’nin bu seçimde bir yeniliğe imza attığını belirterek “Bu yenilik, çevreye ve insana duyarlı seçim kampanyasıdır. Artık bundan sonra AK Parti olarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini geride bırakıyoruz.” dedi.

AK Parti’nin kutlu yürüyüşüne milletin refahı ve huzurunu artırmak için çıktığını vurgulayan Şahin, “Bizim tek bir derdimiz var, aziz milletimize hizmet etmek. AK Parti, herhangi bir ideolojinin, izmin, bölgenin, zümrenin partisi değildir. AK Parti doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle 81 vilayetiyle 81 milyonun partisidir.” diye konuştu.

CHP’yi de eleştiren Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karşımızda bir anlayış, bir zihniyet var. Geride bıraktığımız 16 yılda elde etmiş olduğumuz ekonomik kazanımlara, demokratik kazanımlara göz dikmiş olan bir anlayış var. Bu anlayış, tek parti anlayışıdır. Bu zihniyet Cumhuriyet Halk Partisi zihniyetidir. Bu zihniyetin temsilcilerine bir bakın, onlar hala utanmadan, sıkılmadan gazete köşelerinde, gittikleri mekanlarda hanımefendi kardeşlerimizin başörtüsüne dil uzatacak kadar alçalmaya devam ediyorlar. İşte bu zihniyet milletimizin diniyle, mukaddesatıyla, inancıyla kavgalı bir zihniyet. Rabb’im bunlara fırsat vermesin, bunlara geçit vermemek de bizlerin elinde. Bu durumda bizlere düşen uyanık olmak, iri olmak, diri olmak, bir ve beraber olmak.”

Şahin, muhalefetin bugünlerde bazı ekonomik veriler üzerinden de çarpıtmalarda bulunduğunu anlatarak şunları söyledi:

“Enflasyon rakamları konusunda yalan söylüyorlar. Allah’tan istatistik diye bir bilim var da bunların yalanlarını yüzlerine çarpıyoruz. Bizden önce 14 yılın enflasyon ortalaması yüzde 70’dir, bizim dönemimizde 16 yılın ortalaması yüzde 9,54’tür, her şey ortada. İnşallah ekonomi alanında, enflasyonla mücadelemiz, işsizlikle mücadelemiz devam edecek. Bugüne kadar teşkilatımızda görev yapmış bütün dava arkadaşlarıma, şahsım, genel başkanımız ve partimiz adına teşekkür ediyorum.”

Aday Tanıtım Toplantısının akabinde ise Yozgat’ta kuruluşundan bugüne AK Parti’ye emek vermiş teşkilat mensuplarıyla düzenlenen akşam yemeğinde bir araya gelen Şahin, buradaki programının da bitmesiyle Yozgat’taki temaslarını noktaladı.

Yozgat’tan ayrılarak Amasya’ya geçen AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Hamit Kaplan Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Amasya il, ilçe ve belde belediye başkan adayı tanıtım toplantısında konuştu.

Şahin, yerel seçimlere kısa süre kaldığını, her bir günün ve saatin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

“AK Parti’nin yüce Allah’ın inayetiyle daha sonra da aziz milletin desteği ve duası ile çıktığı kutlu yolda şimdi de yeni bir zafere imza atmak için kolları sıvadığını” ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

“İktidara geldiğimiz 2002 yılından itibaren her zaman aziz milletimizin bizlere çizmiş olduğu rota ve istikamet doğrultusunda siyaset yapmış bir partiyiz. AK Parti, muhafazakar demokrat siyaset kimliğe sahip olan, insanı merkeze alan, hizmet odaklı bir siyasi partidir.”

Şahin, çevreye ve insana duyarlı seçim kampanyası dönemine geçtiklerini anımsatarak, şunları kaydetti:

“AK Parti olarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini artık geride bırakıyoruz. Şehirlerin güzelliğinin parti bayraklarıyla, flamalarla gölgelenmesini artık arzu etmiyoruz. Bundan sonra sadece teşkilat binalarımızın, seçim koordinasyon merkezlerimizin, seçim irtibat bürolarımızın önünü süsleyeceğiz. Bunun dışında hiçbir yerde, caddelerde, sokaklarda parti bayraklarını, flamalarını, broşürlerini görmeyeceksiniz. Böylelikle hem partimizi ve adaylarımızı maddi bir yükten kurtarmış olacağız hem de şehirlerimizin, plastiğe, naylona, kağıda, gürültüye boğulmasının önüne geçmiş olacağız. Seçim otobüslerimiz de yalnızca belirlenen saat dilimlerinde sokaklarda olacak. Birçok konuda olduğu gibi AK Parti ailesinin, bu konuda topluma çok büyük örneklik teşkil edeceğine inanıyorum.”

Genel Sekreter Şahin, Amasya’da AK Parti’ye emek vermiş teşkilat mensuplarıyla da yemekte bir araya gelerek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.