TÜGVA Etimesgut Temsilciliği açılışı

TÜGVA Etimesgut Temsilciliği açılışı

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Türkiye Gençlik Vakfı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ile birlikte Türkiye Gençlik Vakfı Etimesgut Temsilciliği açılışına katıldı.

Genel Sekreter Şahin yaptığı konuşmada, gençlikle ilgili atılacak her adımın ve teşebbüsün her türlü teşekküre ve takdire layık olduğunu söyledi.

Türkiye’nin çok çetin bir bölgesel ve küresel rekabet içerisinde olduğunu belirten Şahin, “Bu rekabet içerisinde bizim en büyük avantajımız sizlersiniz, genç nüfusumuz. Belki çok büyük doğal kaynaklarımız, yer altı zenginliklerimiz yok ama çok dinamik, iyi yetişmiş bir nüfusa sahibiz.” diye konuştu.

Gençlerin ayaklarını yere sağlam basarak, hayatın zorluklarıyla mücadele edebilen ve kendi kararını kendisi verebilen bir meslek sahibi olmaları gerektiğini vurgulayan Şahin, şunları söyledi:

“Kendi uzmanlık alanıyla, kendi çalışma alanıyla ilgili olarak, fikri merak edilen ve düşüncesi sorulan bir genç olarak bu topraklara ve ülkemize neler katabileceğimizin farkında olmamız lazım. Maalesef bu topraklarda bu genç nüfusumuzun enerjisi çok uzun yıllar boyunca heba edildi. Özellikle 1960’lı ve 1970’li yıllar boyunca, zenginliğimiz olan farklılıklarımız genç kardeşlerimize, o zamanın gençlerine bir kavga unsuru, bir çatışma unsuru olarak dayatıldı.”

Türkiye’de 2000’li yıllardan itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çok ciddi paradigma değişimi yaşandığını aktaran Şahin, “Artık bu ülkenin gençliğinin enerjisi ve birikimi bu ülkenin gelişmesi, kalkınması ve ilerlenmesi için harcanmaya başlandı.” ifadelerini kullandı.

Şahin, TÜGVA’ya verdiği katkı ve emek dolayısıyla 26. Dönem AK Parti Milletvekili Aydın Ünal’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, Ünal tarafından verilen eğitimle TÜGVA Etimesgut Temsilciliğinde “Metin Yazarlığı Eğitimi”ni tamamlayan gençler sertifikalarını aldı.