Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, “Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması” programına katıldı.

Ankara’da faaliyet gösteren sivil toplum temsilcilerine seslenen Genel Sekreter Şahin, katılımcı demokrasi için sivil toplum kuruluşlarının güçlü olmasının önemine işaret etti. Şahin, “Sivil toplumun gelişmesi için demokrasinin, demokrasinin gelişimi içinde sivil toplumun olmazsa olmaz olduğunu bilen bir partiyiz. Bunun için ülkemizin, şehirlerimizin geleceğini konuşurken sivil toplum kuruluşlarına her fırsatta müracaat ediyoruz. Şehirlerimizin, ülkemizin geleceğini siz değerli sivil toplumun temsilcileri ile birlikte belirliyoruz. Tabiri caizse yol haritamızı sizlerin görüşleri, önerileri, tavsiyeleri, eleştirileri doğrultusunda şekillendiriyoruz.” diye konuştu.

Genel Sekreter Şahin, konuşmasında, AK Parti olarak iktidara geldikleri ilk günden itibaren sivil toplum kuruluşlarının güçlenmesi ve örgütlenme özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması için çok güçlü adımlar attıklarını, sivil toplum alanında da çok önemli mesafeler kat ettiklerini söyledi.

Şahin, şunları kaydetti:

“Bugün burada 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlere giderken Ankara’yı konuşmak, ilçelerimizi konuşmak üzere sizlerle birlikteyiz. Bugün aramızda duayen belediyeci Ankara Büyükşehir Belediye Adayımız, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki Bey de bizlerle birlikte. Bu kampanya döneminde ve kampanyadan sonraki hizmet döneminde sıklıkla bir araya gelmeye devam edeceğiz. Ankara’mızı konuşacağız, şehirlerimizi konuşacağız.”

Ankara’nın başkent olmasının yanında çok önemli bir ticaret, sanayi ve turizm şehri olduğuna dikkat çeken Şahin, “Ankara’mız Anadolu’nun dünyaya açılan bir kapısı. Ankara birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi kökleri olan kadim bir şehir. Köklü üniversiteleri yanında genç ve dinamik üniversiteleri ile birlikte çok önemli bir eğitim şehri.” dedi.

AK Parti’nin insanı merkeze alan, hizmet odaklı bir parti olduğuna vurgu yapan Şahin, “Ak Parti şehirlerimizi daha bayındır kılmak için, mamur, yaşanılabilir kılmak için siyaset yapan bir parti. İşte bu doğrultuda 16 yılda ülkemize, şehirlerimize çok önemli hizmetlerde bulunduk. İnşallah bundan sonra aynı hassasiyetle, duygu ve düşünceyle sizlerle birlikte, kol kola, omuz omuza, yürek yüreğe şehirlerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Özhaseki, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, AK Parti Ankara Milletvekilleri ile ATO Başkanı Gürsel Baran, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ile çok sayıda STK temsilcisi katıldı.