Adana’da temayül yoklaması

Adana’da temayül yoklaması

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Adana İl Teşkilatı tarafından Yüreğir Spor Salonu’nda düzenlenen temayül yoklamasına katıldı.

Temayül yoklamasında Genel Sekreter Şahin ile birlikte AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Adıyaman Milletvekili Yakup Taş ve Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ayşe Hayrunnisa Avcı da görev aldı.

Şahin, temayül öncesi yaptığı konuşmada, 31 Mart 2019 yerel seçimlerine yönelik yapılan bu çalışmanın Adana’ya, AK Parti’ye, ülkeye ve demokrasiye hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Beraberindeki heyetle temayül yoklamasına refakat etmek üzere kentte geldiklerini vurgulayan Şahin, adayların tespitiyle ilgili yol gösterici ve ışık tutucu olması amacıyla temayül yoklamasının gerçekleştirildiğini kaydetti.

Temayül yoklamasının bugüne kadar geleneksel yöntemlerle gerçekleştirildiğini hatırlatan Şahin, şöyle devam etti:

“Bugünden itibaren çalışmalarımızı artık elektronik temayül şekliyle sürdüreceğiz. Bunu yapmamızdaki en önemli nedenlerden bir tanesi israfı ortadan kaldırmak, hem zaman israfını hem de kağıt, zarf, sandık gibi harcamaları minimize etmek. Ayrıca oy sayımıyla ilgili olarak çok daha hızlı, çok daha sıhhatli sonuçlara ulaşmayı e-temayül uygulamasıyla hedeflemekteyiz. Bugün saat 16.00 itibariyle bu temayül yoklamamız sona erdiğinde 10-15 dakikalık süre sonra bu sonuçlar genel merkezimizin ilgilileri tarafından görülebilecek. Bu sonuçları yalnızca genel merkezimiz, genel başkanımız, kurullarımız karar alma süreçlerinde kullanacaklar, biz de dahil olmak üzere bu sonuçları bilemeyeceğiz. Kamuoyuna da ilan edilmeyecek.”

Şahin, bugün kentte yaklaşık bin 300 teşkilat mensubunun oy kullanacağını aktararak, adayların belirlenmesi için temayül yoklamasının yanı sıra anketler, görüşmeler, mülakatlar yapılacağını, şehrin nabzını tutan kanaat önderlerinin fikirlerinin alınacağını kaydetti.

Fatih Şahin, bütün bu doneler toplandıktan sonra da en kısa süre içerisinde adayları kamuoyuyla paylaşacaklarını ve güçlü bir şekilde sahaya ineceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından elektronik ortamda gerçekleştirilen temayül yoklamasına geçildi.