“Çankaya’nın dilinden konuşacağız” 

“Çankaya’nın dilinden konuşacağız” 

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Eylül Ayı Çankaya ve Haymana İlçe Danışma Meclisi Toplantılarına katıldı. Teşkilat mensuplarını selamlayarak konuşmasına başlayan Genel Sekreter Şahin, AK Parti Çankaya ve Haymana teşkilatlarının bugüne kadar çok başarılı hizmetlere imza attığını vurguladı.

Çankaya İlçe Danışma Meclisinde yaptığı konuşmada Şahin, şunları kaydetti:

“Çankaya da 124 mahallede 40 bin üyemizle birlikte çalışacağız gayret edeceğiz. Her kademe üzerine düşeni layıkıyla yaptığında ben inanıyorum ki 2019 Mart yerel seçimlerinde çok büyük bir zaferle ayrılacağız. Bunu yapacak tecrübeye, güce sahibiz. Ana Kademe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Mahalle teşkilatlarımız bu kapasiteye sahip teşkilatlar.”

Ankara’nın seçim bölgelerinde ve belediyelerin hepsinde iddialı olduklarını vurgulayan Genel Sekter Şahin, “Ankara da Çankaya dâhil olmak üzere 25 ilçemiz var. Büyükşehir Belediyemiz ile 26 belediyemiz var. Hepsini kazanmak için çalışacağız.” dedi.

Çankaya’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine tesir etme potansiyelinin olduğunu da hatırlatan Şahin, Çankaya’da yapılacak çalışmaların önemini anlattı. Şahin, “Dava arkadaşlarım, Çankaya’nın dilinden konuşacağız. Çankayalıların gönlüne gireceğiz. Kampanyamızı yerelleştireceğiz. Burada konuşulanlar çok çok kıymetli, çok değerli şeyler. Burada konuşulanlar, yapılan istişareler kampanyamıza ışık tutacak” diye konuştu.

“AK Parti bir bölgenin, inanç grubunun, etnisitenin partisi değil” ifadesini kullanan Şahin, şöyle devam etti: “AK Parti Türkiye’nin bütün zenginliklerin partisidir. Böyle bir partinin Türkiye’nin herhangi bir yerinde aday göstermemesi seçime girmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Biz bütün seçim bölgelerinde iddialıyız. Çok güçlü bir şekilde seçimlere hazırlanacağız. Büyük başarılara imza atacağız. 16 yılda birçok alanda gerçekleştirdiğimiz sessiz devrimlerin asıl kahramanları sizlersiniz. Bizler bulunduğumuz makamda sahip olduğumuz gücün aslı kaynağının sizler olduğunu çok iyi biliyoruz.”