“Tabanın sesine daha fazla kulak vereceğiz”

“Tabanın sesine daha fazla kulak vereceğiz”

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, AK Parti Siyaset Akademisi 18. Dönem Sertifika Töreni’ne katıldı. Genel Sekreter Şahin, törende yaptığı konuşmada, Siyaset Akademisi programını tamamlayarak sertifika almaya hak kazananları tebrik etti ve başarı diledi.

AK Parti iktidarlarının eğitim, sağlık, ulaşım, demokratikleşme, insan hakları, adalet gibi her alanda sessiz devrimler gerçekleştirdiğini vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:

“Hükümetlerimiz icraatları içerisinde eğitime çok önemli bir yer ayırdı. Bunun en önemli göstergesi de bütçelerimizde her zaman eğitimin payının birinci sırada yer alması olmuştur. Bunu sağlık harcamaları, sağlık bütçesi ve sosyal yardımlar takip etmiştir. Parti olarak eğitime biz de çok önem verdik. Teşkilat içi eğitimler, bizi sosyal hayata hazırlayacak eğitimler her zaman AK Parti’nin gündeminin ilk sırasında yer almıştır.”

Türkiye’nin çetin günler yaşadığına değinen Şahin, şunları söyledi:

“Ekonomiye baktığımızda, bu yaşananların sadece ülkemize özgü olmadığını, tüm dünyada özellikle gelişmekte olan birçok ekonominin bir kıskaç altında olduğunu görüyoruz. Bu kırılganlık ve hassasiyeti manipüle ederek, döviz kuru üzerinden ülkemizi esir almaya çalışanların olduğunu görüyoruz. Ancak bu manipülatif hareketlere karşı bizler gerekli tedbirlerimizi aldık. Önümüze konmak istenen bu engelleri bir bir aşarak, hedeflerimize çok güçlü bir şekilde yürümeye devam edeceğiz.”

Türkiye’nin ikinci çeyrekte yüzde 5,2 büyüdüğünü, ilk çeyrekte 7,3’lük bir büyüme gerçekleştiğini anımsatan Şahin,

“İşte bu büyüme oranı, bizi Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde Malta’dan sonra en hızlı büyüyen ikinci ekonomi, OECD ülkeleri içerisinde en hızlı büyüyen, G-20 ülkeleri içerisinde de en hızlı büyüyen dördüncü ülke konumuna getirmiştir. Bu durum, aslında ekonomimizin bütün bu manipülatif girişimlere ve engelleme çalışmalarına karşı verdiği en güçlü cevabıdır. Bu büyüme oranları ekonomimizin güçlü bir yapıya sahip olduğunun ve güçlü temeller üzerine oturduğunun göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

Şahin, Türkiye’nin birlik ve beraberlik içerisinde hapsedilmek istenilen kıskaçtan kurtulacağına inandığını vurguladı.

“İdlib’te bir insani dramın arefesindeyiz”

Genel Sekreter Fatih Şahin, Suriye’de, Mısır’da kan ve gözyaşının durmadığına işaret ederek, İdlib’deki gelişmeleri takip ettiklerini belirtti. “İdlib’de bir insani dramın arefesindeyiz.” diyen Şahin, Türkiye’nin sınırlarının ötesindeki ve gönül coğrafyasındaki hiçbir drama bugüne kadar seyirci kalmadıklarını anlattı.

Şahin, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin sınırlarının tehdit altında olması demek, Türkiye’nin tehdit altında olması demektir. Türkiye’nin tehdit altında olması demek ise Avrupa’nın tehdit altında olması demektir. Bütün Avrupa ve dünya kamuoyunun dikkatinin İdlib’de yoğunlaşmasını arzu ediyoruz. Oradaki gelişmelere kayıtsız kalmayacağımızı da buradan bir kez daha ifade ediyoruz.”

Suriye’den zulümden kaçan 4 milyona yakın muhaciri de Türkiye’de misafir ettiklerini dile getiren Şahin, yeni göç dalgalarının oluşmasına izin vermemek adına, askeri ve insani tedbirleri alacaklarını söyledi.

Şahin, son günlerde Mısır’da seçilmiş Mursi hükümetine karşı gerçekleştirilen darbeye karşı protesto amacıyla silahsız, sivil gösterilerin yapıldığı Rabia meydanında toplanan göstericilerin yargılandığı davanın neticelendiğini hatırlatarak, dava sonuçlarını kınadıklarını ve asla kabul etmediklerini vurguladı.

“Yerel seçimlere çok güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz”

Şahin, AK Parti’nin Mart 2019’daki yerel seçimlerinden büyük bir başarıyla, zaferle çıkacağına inandığını vurguladı.

“Bizler AK Parti olarak, teşkilatlar olarak artık bütün dikkatimizi, enerjimizi yerel seçimlere toplamalıyız.” ifadesini kullanan Şahin, şunları kaydetti:

“Her seçimin bize verdiği mesajlar var. Bizler teşkilatlar olarak Genel Merkezimiz, Ankara İl Teşkilatımız özellikle 24 Haziran milletvekilliği seçimindeki oy düşüşünü ilgili nedenleri masaya yatırdık, inceledik, irdeledik, tespitlerimizi yaptık. Bu tespitlerimizden yola çıkarak, Mart 2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimlere çok güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz. Bu yerel seçimlerde belediye başkan adaylığı konusunda olsun, meclis üyeliği adaylığı konusunda olsun tabanımızın sesine daha fazla kulak vereceğimizi buradan ifade etmek istiyorum. Yerel seçimlerde gönül belediyeciliği seferberliğini hayata geçirerek bundan sonraki dönemi en etkin en verimli en güçlü bir şekilde kullanmak için önümüzdeki bu engeli de başarıyla aşacağımıza canı gönülden inanıyorum.”

Gençlik Parkı Başkent Tiyatrosu Salonu’nda düzenlenen AK Parti Siyaset Akademisi 18. Dönem Sertifika Töreni’ne AK Parti Ar-Ge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Ankara Milletvekilleri Hacı Turan, Arife Polat Düzgün, Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve Ankara İl Yönetimi katıldı.