“Kutlu yolculuğumuza devam edeceğiz”

“Kutlu yolculuğumuza devam edeceğiz”

Kurban Bayramı dolayısıyla AK Parti Genel Merkezi’nde bayramlaşma programı düzenlendi. AK Parti Ankara teşkilatları ve milletvekillerinin yer aldığı programda konuşan Genel Sekreter ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, bayramların birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının çok yoğun bir şekilde yaşandığı müstesna günler olduğunu söyledi.

“Siz dava arkadaşlarımızın, kıymetli ailelerinizin ve aziz milletimizin mübarek kurban bayramını tebrik ediyorum.” ifadesini kullanan Şahin, şöyle konuştu:

“Bu toprakları bizlere vatan olarak emanet eden şühedayı rahmetle, minnetle, şükranla yâd ediyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyor, onlara Yüce Rabbimden hayırlı, sağlıklı, uzun ömürler niyaz ediyorum. Bu vesile ile aramızdan ebediyete irtihal etmiş olan dava arkadaşlarımıza da Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Bundan dört yıl önce, yine böyle bir kurban bayramı gününde, kurban eti dağıtırken PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Yasin Börü kardeşimizi ve onunla birlikte şehadet şerbeti içmiş o güzel insanları da rahmetle anmak istiyorum. Kesmiş olduğumuz kurbanlarımız bizi birbirimize, Rabbimize iyiliğe, doğruluğa, güzelliğe ve hakikate yaklaştırsın inşallah. Hep birlikte bu müstesna güne ulaşmanın sevinci içerisindeyiz. Bu sevinci hep birlikte paylaşmalı, çoğaltmalı, ailelerimizden başlamak üzere tüm çevremize, şehirlerimize ülkemize ve İslam âlemine yaymalıyız.”

Genel Sekreter Şahin, konuşmasında AK Parti’nin siyasi sorumluluğunun ve üstlendiği görevlerin yalnızca Türkiye ile sınırlı olmadığını vurguladı.

Bugün Türkiye’nin bütün mazlum milletlerin umudunu bağladığını kaydeden Şahin, “İşte bundan dolayı Filistin, Suriye, Türkistan, Güney Asya, Balkanlar, İslam coğrafyası ve bütün Türk coğrafyası için sorumluluklarımızı bir hakkın yerine getirmeli ve vazifelerimizi gerçekleştirmeliyiz.” diye konuştu.

Türkiye’nin bugün hiç olmadığı kadar güçlü ve hedeflerine daha da yakın olduğunu ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

“Sizlerle birlikte gece gündüz demeden, 17 yıldır kutlu bir yolculuğun fertleri olarak, dava arkadaşlığı, şuuru ve bilinci içerisinde bir yol yürüyoruz. Bizi hedeflerimizden döndürmek için, bizi esir almak için türlü oyunlara başvurduklarını biliyoruz.

Türkiye’yi esir almak için çalmadıkları kapı, başvurmadıkları oyun kalmadı. Ancak her seferinde sizlerin azim ve gayretiyle, milletimizin hayır ve duasıyla bütün engelleri aşarak bugüne kadar geldik. Asla ve asla bu kutlu yolculuktan vazgeçmedik ve asla da vazgeçmeyeceğiz. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde bu kutlu yolculuğumuza her zamankinden daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz.”

AK Parti’nin 6. Olağan Büyük Kongresi’nin geçen hafta yapıldığını anımsatan Genel Sekreter Şahin, Ankara teşkilatlarının Ankara’da gerçekleştirilen bu büyük organizasyonda yine en büyük yükü çektiğini belirterek, “Allah hepinizden razı olsun. Sizlerin alın teriyle, sizlerin akıl teriyle, katılımıyla yine Türk siyasi tarihine geçecek bir kongreyi hep birlikte gerçekleştirdik. Bu kongreden de yenilenerek ve güçlenerek çıktık.” dedi.

Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde azim ve kararlılıkla çalışmaların yürütülmesi gerektiğini dile getiren Şahin, “Ankara’mızda 25 ilçemiz var. Büyükşehrimizle birlikte 26 belediyemiz var. Biz bu 26 belediyenin 26’sında da çok güçlü bir şekilde iddialıyız. Şu anda 26 belediyenin 22’si bizde, inşallah diğer 4 belediyeyi de alarak Ankara’nın her bir ilçesini büyükşehriyle birlikte ak belediyecilik anlayışıyla 2023 hedeflerine taşıyacağız. Ben Mart 2019 da yine büyük bir zafere sizlerle birlikte imza atacağımıza canı gönülden inanıyorum.” diye konuştu.