‘AK Parti ve Türkiye bütün mazlum milletlerin umududur’

‘AK Parti ve Türkiye bütün mazlum milletlerin umududur’

Samsun ve Ordu 6. Olağan İl Kongreleri Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle büyük bir coşku ve heyecan eşliğinde gerçekleştirildi.

Genel Sekreter Fatih Şahin’in de katıldığı kongrelere AK Parti gönüllüleri ve teşkilatları yoğun ilgi gösterdi.

Fatih Şahin, Ordu İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan Mehmetçik’e başarılar diledi. AK Parti’nin bir millet hareketi olduğunu belirten Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AK Parti’yi aziz milletimiz kurmuştur ve partimiz aziz milletimizin desteğiyle büyümüştür. Önüne çıkan bütün engelleri milletimizin desteğiyle aşmıştır. AK Parti, bir inançtır, idealdir, şuurdur, şanlı bir mazidir, parlak bir atidir. AK Parti, binlerce yıllık dava çınarının günümüzdeki genç ve taze fidanıdır. AK Parti’li olmak demek, haksız güçlülere karşı haklı güçsüzlerin yanında yer almak demektir. AK Parti’li olmak demek, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi haksızlıklar karşısında, zulümler karşısında dimdik ayakta durmak demektir.”

Şahin, AK Parti’nin, herhangi bir inanç veya ideoloji grubunun partisi olmadığını kaydederek, “AK Parti, doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle 81 milyon aziz vatandaşımızın partisidir. Türk’ün de Kürt’ün de Laz’ın da Çerkez’in de partisidir. AK Parti, Alevi’nin de, Sünni’nin de partisidir.” diye konuştu.

“Bugün Türkiye, bugün AK Parti, bütün mazlum ve mağdur milletlerin umududur. Bu bilinçle, bu şuurla çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekir.” ifadelerini kullanan Şahin, teşkilat mensuplarının gece gündüz demek bilmeyen emekleriyle, fedakârlıklarıyla geride bıraktıkları 16 yılda çok büyük hizmetler gerçekleştirdiklerini ancak daha yapacak çok işlerinin olduğunu söyledi.

Çok önemli başarılara imza attıklarını dile getiren Şahin, “Hangi makam ya da mevkide olursak olalım, taşıdığımız gücün asıl kaynağı siz değerli arkadaşlarımızın ak yürekleridir, o büyük yürekleridir. Bunun için AK Parti de Türkiye de sizlere çok şeyler borçludur. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

Samsun ve Ordu İl Kongre’lerinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AKPM Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal, Çiğdem Karaaslan, Hayati Yazıcı, Öznur Çalık, Mustafa Ataş ve bölge milletvekilleri de hazır bulundu.