Mehmetçiklere “selam ve dua” gecesi

Mehmetçiklere “selam ve dua” gecesi

Sincan Belediyesince Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı dolayısıyla “Sincan’dan Kahraman Mehmetçiklerimize Selam ve Dua Gecesi” programı düzenlendi.

Programa iştirak eden Genel Sekreter Fatih Şahin, konuşmasına “Büyük Türkiye idealinin sarsılmaz kalesi Sincan’da vatanına, bayrağına, ezanına sevdalı siz değerli hemşerilerimle bu maneviyat dolu atmosferi teneffüs etmekten duyduğum memnuniyeti, onuru, gururu ifade etmek istiyorum.” sözleriyle başladı.

Kahraman Mehmetçiğe selamlarını, dualarını göndermek üzere bu akşam toplandıklarını ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

“Afrin harekatının ilk şehidi olan Musa Özalkan şehidimiz başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılarak emanet eden bütün şehitlerimizi şükranla, minnetle, rahmetle, yad ediyorum. Rabbim bütün şehitlerimizin şehadetini makbul eylesin. Rabbim şehitlerimizin mekânlarını, derecelerini ali eylesin. Rabbim şehitlerimizi Seyyid-ül Şüheda şehitlerin efendisi Hz. Hamza Efendimiz’e arkadaş eylesin. Rabbim şehitlerimizi Fahri Kâinat Efendimiz’e komşu eylesin. Bizleri de şehitlerimizin şefaatine nail eylesin. Bu toprakların seçimle iş başına gelen ilk Cumhurbaşkanı olan Liderimiz, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Afrin bölgesine yönelik olarak Zeytin Dalı Harekatı’na başlandı.”

Afrine yönelik harekâtta görev yapan tarihi zaferlerle, destanlarda dolu ecdadımızın kahraman evlatlarına Mehmetçiğimize muvaffakiyetler, muzafferiyetler dilediğini belirten Şahin, “Rabbim İslam’ın son ordusu olan ordumuzu muzaffer kılsın. Rabbim inayetiyle, yardımıyla onlara muamele eylesin.”  dedi.

Türkiye’nin DEAŞ, FETÖ, PKK, YPG, DHKPC gibi birçok terör unsurunun tehdidi ve saldırısı altında olduğunu belirten Şahin, dünyada hiçbir ülkenin Türkiye kadar terör örgütleriyle bu denli mücadele etmediğini vurguladı. Genel Sekreter Şahin, şöyle konuştu:

“Bu mücadele hak ile batılın, hilal ile haçın, iman ile küfrün, Hira Dağı çocuklarıyla Olympos dağı çocuklarının savaşıdır.”

Genel Sekreter Fatih Şahin, Zeytin Dalı Harekatı’nda 2 binden fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini belirterek, “Bu akşam itibarıyla bu harekatta çok önemli bir merhaleye erişilmiş bulunmakta. Ordumuz ve alanda birlikte mücadele etmiş olduğu Özgür Suriye Ordusu, teröristlerin devletimizin sınırıyla olan temasını kesmiş ve hilali oluşturmuş durumda.” dedi.

Bölgenin kısa zamanda teröristlerden temizleneceğini vurgulayan Şahin, Türkiye’nin harekâttaki amacının devletin bekasına yönelik tehditleri bertaraf etmek ve milletin huzurunu tesis etmek olduğunu dile getirdi.

Öte yandan programda, şehit Musa Özalkan’ın babası Selahattin Özalkan’a bayrak ve Kuran-ı Kerim hediye edildi.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın ev sahipliğinde yapılan programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, AK Parti Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun, şehit Özalkan’ın ağabeyi Hakimler ve Savcılar Kurulu Müfettişi Necip Özalkan da yer aldı.