“İslam ümmetinin son ordusu Türk ordusudur”

“İslam ümmetinin son ordusu Türk ordusudur”

Genel Sekreter Fatih Şahin, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara 6.Olağan İl Kongreleri’ne katıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle icra edilen kongreler büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. AK Parti gönüllüleri ve teşkilatları yoğun ilgi gösterdi.

Afyon İl Kongresinde konuşan Şahin, Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan Mehmetçik’in yurda zaferle dönmesini diledi. Genel Sekreter Şahin, “Zeytin Dalı Harekâtında görev yapan kahraman ecdadımızın bugünkü kahraman evlatlarına görevlerinde,  vazifelerinde muvaffakiyetler diliyorum. Rabbim ordumuzu korusun, muzaffer eylesin. Rabbim onları gözetsin.” diye konuştu.

Türk ordusunun İslam’ın son ordusu olduğunu belirten Şahin, şöyle devam etti:

“Yalnızca Anadolu’nun ve Trakya’nın değil bütün mazlum ve mağdur milletlerin, bütün İslam ümmetinin son yurdu bu topraklar, son ordusu Türk ordusudur. Onun için bütün mazlum ve mağdur milletlerin hakkını, hukukunu muhafaza etmek amacıyla, terör örgütlerine yönelik olarak çok başarılı bir operasyon yürütülmektedir. Yavaş, emin ve kararlı bir şekilde yürütülen bu operasyonun başarıyla neticelenmesi hepimizin en büyük temennisi, en büyük duasıdır.”

Şahin, kongreleri, çalışmalara yeni bir ivme kazandırılan bir şölen olarak gördüklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Çalışmalarımızın 2019 hedeflerimiz doğrultusunda daha da hızlanacağına, kararlı adımlarla hedefimize ilerleyeceğimize canı gönülden inanıyorum. Geride bıraktığımız 16 yılda sizlerin gece gündüz demeden ortaya koymuş olduğunuz fedakâr çalışmalarınız sayesinde çok büyük başarılara imza attık, her alanda çok önemli mesafeler katettik. Ancak yapacak daha çok işimiz var. Bu teşkilat, bu büyük aile inşallah bu hedefleri gerçekleştirecektir.”

Ankara 6. Olağan İl Kongresi’nde açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Fatih Şahin, ilçe kongrelerini yüzde 90 oranında tamamladıklarını, il kongrelerinde de yarıyı geçtiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Önümüzdeki birkaç ay içinde bütün il kongrelerimizi tamamlayacağız. Büyük kongremize hazır hale geleceğiz. Bu yılın 2018 yılı eylül ayı içerisinde olağan büyük kongremizi gerçekleştireceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımız partimizin başına tekrar Genel Başkan olarak geldiğinde bir ifade kullanmıştı, metal yorgunluğundan bahsetmişti. Çok konuşuldu, çok tartışıldı. Bence metal yorgunluğu aşıldı.

Bugün bu salondan dışardaki kalabalıktan geride bıraktığımız 55 kongredeki coşkudan, heyecandan, kararlılıktan, azimden, aşktan, sevgiden çok net bir şekilde anlaşılmakta. Gerek teşkilatlarımızda yüzde 50’yi bulan değişimler, gerekse yerel yönetim kademelerimizde gerçekleştirilmiş olan değişimler, bu metal yorgunluğunun aşıldığını, adeta ilk günkü aşkla, heyecanla, coşkuyla bu kongrelerin gerçekleştirildiğini göstermekte.

Daha önceki beş kongre sürecinde takip etmiş birisi olarak çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ki, benim hiçbir kongre sürecinde görmediğim bir heyecan, azim, kararlılık var. Kongre salonlarının içerisinden çok dışarısında büyük kalabalıklar toplanıyor. Bu salon 10 bin kişilik bir salon, şu an da tıklım tıklım dolmuş durumda. Dışarda bunun 3-4 misli büyük kalabalık var. Yani insanlar 10 bin kişilik bir salona giremeyeceklerini, sığamayacaklarını bildikleri halde Cumhurbaşkanımızla, Başbakanımızla buluşmak için 2019 hedefleri doğrultusundaki iradelerini, kararlılıklarını, Genel Başkanımızla, Başbakanımızla paylaşmak için buraya geliyorlar.

Büyük kongrenin bir yenilenme, tazelenme ve gençleşme olacağını belirten Şahin, şöyle konuştu:

“2019 yılında yapılacak iki seçim, önce mahalli seçimler daha sonrasında parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimleri için aslında biz bugünden çalışmalarımıza başladık. Bütün bunlar aslında 2019 yılında yapılacak seçimlerin kampanyasının bir parçasıdır diyebiliriz. Kongre parti içi yenilenme için vesile bir imkân sağlanmakta. Partide yenilenme olacaktır. Bu kadrolarla 2019 yılı seçimlerini çok başarılı bir şekilde çıkaracağız.

Ankara’da oluşacak yönetim çok önemli seçimlere hazırlanacak. O hassasiyetle gerekli çalışmalar, hazırlıklar yapıldı.  25 ilçemizde yenilenme, tazelenmeler gerçekleşti. Ankara da 4 milyona yakın seçmen var. Türkiye’de tüm seçmenin yaklaşık yüzde 8-9’una tekabül ediyor. Buradaki çalışmalar ülke sonucunu doğrudan etkileyecek olması hasebiyle bundan sonraki çalışmalarımızı çok daha yoğun bir şekilde devam ettireceğiz.”

 15 Temmuz gecesi Fethullahçı Terör Örgütü kanlı darbe teşebbüsünün en önemli merkezlerinden birisinin başkent olması hasebiyle Ankara olduğunu belirten Şahin, AK Parti teşkilatlarının gazi bir teşkilat olduğunu vurguladı. Şahin, şunları ifade etti:

“Ankara’daki 25 il teşkilatımız, 1432 mahalli teşkilatımız o gece âdeta birer müfreze gibi sokaklara meydanlara indi, o hayasızca akına göğsünü siper etti. Bizim teşkilat mensuplarımızdan şehitlerimiz oldu, çok sayıda gazilerimiz oldu. Onun için biz Ankara teşkilatlarımızı gazi teşkilat olarak görüyoruz ve gazi teşkilatlarımızın Zeytin Dalı Harekâtı’nı yürüten kahraman askerlerimize buradan göndermiş olduğu selamın çok önemli, çok ehemmiyetli olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki çok sayıda şehit veren, gazi veren bir il Ankara’mız.

Bugün şehit ailelerimiz, gazilerimiz için salonumuzda özel bir yer ayrıldı. Karşıdaki localar şehit ailelere ve gazilerimize ayrılmış durumda. Bugün onlar bizim onur konuğumuz olacaklar. Başımızın tacı olarak bugün kongremizi takip edecekler. O manada da çok ehemmiyetli bir kongre olduğunu ifade edebilirim.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salona gelişinde Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım ile platforma çıkarak partilileri selamladı.

Kongrenin gerçekleştirildiği salonda, üzerinde “Gazi Ankara’dan Afrin’deki yiğitlere binlerce selam”, “Bir bayrak, bir vatan, bir de Erdoğan”, “Sen yokken biz dünyayı seyrediyorduk, sen geldin dünya bizi seyrediyor Reis”, “Gün gelir çocuklarımıza anlatırız seni, yedi düvelin birleşip yıkamadığı adam diye” ve “Uyanan dev kızıl elma yolunda, AK Gençlik izinde” yazılı pankartlar açıldı.

Ankara İl Kongresi’ne AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Ataş, Mehdi Eker, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam ve çok sayıda milletvekilleri katıldı.