‘Kahraman ordumuza Yüce Rabbimden muzafferiyetler, muvaffakiyetler diliyorum’

‘Kahraman ordumuza Yüce Rabbimden muzafferiyetler, muvaffakiyetler diliyorum’

Genel Sekreter ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Kocaeli Gençlik Kolları İl Kongresi, Çorum ve Amasya 6.Olağan İl Kongreleri’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle yapılan kongreler büyük bir coşku ve heyecana sahne oldu. AK Parti teşkilatları ve gönüllülerin yoğun katılımıyla icra edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrelerin yapıldığı illerde salon dışında toplanan kendisine çok yoğun ilgi gösteren kalabalıklara da seslendi.

Genel Sekreter Fatih Şahin, Çorum İl kongresinde konuştu.

Konuşmasının başında geride bırakılan 16 yıl boyunca hizmet eden bütün dava ve yol arkadaşlarına şükranlarını sunduğunu ifade eden Şahin, “Bu kongrede görev alacak arkadaşlarımıza hayırlı hizmetler diliyorum. Ebediyete irtihal etmiş olanlara Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.  Bu vesileyle bu toprakları bize vatan kılan bütün aziz şehitlerimizi şükranla minnetle yâd ediyorum.” dedi.

Bu toprakların seçimle iş başına gelen ilk Cumhurbaşkanı olan Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımızın talimatıyla ile Zeytin Dalı Harekatı’nın başlatıldığına işaret eden Şahin, “Bu harekatı yürüten tarihi destanlarla zaferlerle dolu ecdadımızın kahraman evlatlarına, kahraman ordumuza Yüce Rabbimden muzafferiyetler, muvaffakiyetler diliyorum. Çorum’dan dualarımızı kendilerine gönderiyoruz. Rabbimiz onları korusun, muvaffak etsin ve galip eylesin inşallah.” diye konuştu.

Genel Sekreter Şahin, 16 yılda çok büyük başarılara imza attıklarını belirterek Türkiye’yi çok önemli bir noktaya getirdiklerini söyledi.

AK Parti’nin başarılarının altında ki gizli kahramanların AK Parti teşkilatları  olduğunu vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

“Eğer bugün AK Parti bir dünya markasıysa, mazlumların umudu olan Recep Tayip Erdoğan bir dünya lideriyse, eğer Başbakanımız Binali Yıldırım hizmet siyasetinin dünyanın en önemli isimlerinden biriyse bu, ak yürekli teşkilat mensuplarımızın, ana kademelerimizin, gençlik kollarımızın, kadın kollarımızın, belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizin gece gündüz demeksizin çabalarıyla, emekleriyle, alın terleriyle olmuştur. Çok büyük hizmetler yaptık ancak yapacak daha çok işimiz var. Gece gündüz demeden sıcak soğuk demeden uzak yakın demeden ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine hazırlamaya söz veriyor muyuz? İnşallah bu kongreyle birlikte bu çalışmalarımız yeni bir ivme ve yeni bir hız kazanacaktır.

Teşriflerinizden dolayı bugüne kadarki emeklerinizden, hizmetlerinizden dolayı her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Kongrelerimiz hayırlı uğurlu, mübarek olsun. Rabbimiz yar ve yardımcımız olsun.”

Çorum 6. Olağan İl Kongresi’ne, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Ataş, Mahir Ünal, Hamza Dağ, milletvekilleri, belediye başkanları da katıldı.