‘Büyük Türkiye İdeali’ için, gece gündüz demeden çalışacağız

‘Büyük Türkiye İdeali’ için, gece gündüz demeden çalışacağız

Genel Sekreter ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Çankırı ve Kırıkkale 6. Olağan İl Kongreleri’ne katıldı. Başbakan Binali Yıldırım’ın teşrifleriyle gerçekleşen kongreler büyük bir coşku ve heyecana sahne oldu.

Çankırı’da Başbakan Binali Yıldırım’dan önce salonu dolduran AK Partililere seslenen Genel Sekreter Fatih Şahin, konuşmasının başında kongrenin hayırlar getirmesini diledi. AK Parti teşkilatlarından emek vermiş, katkıda bulunmuş bütün teşkilat mensuplarına şükranlarını sundu.

Fatih Şahin, şunları kaydetti:

“Dava arkadaşlarımızdan ebediyete irtihal etmiş olanlara Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Bu vesileyle bu toprakları bizlere vatan olarak emanet eden Aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle, rahmetle yâd ediyorum. Gazilerimize Yüce Allah’tan sağlık, sıhhat, afiyet ve uzun ömürler diliyorum. Oluşacak yeni yönetimin parti çalışmalarımıza yeni bir ivme, yeni bir hız sağlamasını Yüce Allah’tan temenni ediyorum. ”

AK Parti teşkilatlarının birbirine kenetlenmiş çok büyük bir aile olduğunu vurgulayan Şahin,  “Sayın Başbakanım sizin ardınızda işte böyle çok büyük bir teşkilat var. Sizin ardınızda bir birine kenetlenmiş çok büyük bir AK Parti ailesi var. Sizin arkanızda Ana Kademesiyle, Kadın Kolları’yla ve Genç Kolları’yla çok büyük bir gönüllüler ordusu, kahramanlar ordusu var.”  ifadelerini kullandı.

‘Büyük Türkiye İdeali’ için, gece gündüz demeden, azim ve kararlılıkla çalışacaklarının altını çizen Şahin, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ne siz Sayın Başbakanım, nede bu toprakların seçimle iş başına gelmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Genel Başkanımız, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan asla yalnız yürümeyeceksiniz. Sizlere asla mahcup olmayacağız. Sizin öncülüğünüzde, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Büyük Türkiye İdeali için gece demeden, gündüz demeden, yaz demeden kış demeden, yağmur çamur demeden, büyük bir azimle, büyük bir kararlılıkla çalışmaya ve ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşımaya devam edeceğiz. Sizleri sevgiyle,  saygıyla, muhabbetle selamlıyor Allah’a emanet ediyorum. Kongremiz hayırlı, uğurlu, mübarek olsun.”

AK Parti Çankırı 6. Olağan İl Kongresi’ne; Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu katıldı.

AK Parti Kırıkkale 6. Olağan İl Kongresi’ne ise Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş ile milletvekilleri katıldı.