‘Kongrelerimiz bizim bayramlarımız, şölenlerimizdir’

‘Kongrelerimiz bizim bayramlarımız, şölenlerimizdir’

Genel Sekreter Fatih Şahin, Kars, Iğdır, Ağrı ve Muş illerinin 6.Olağan Kongreleri’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle icra edilen kongrelere, teşkilatlar ve AK Parti gönüllüleri yoğun ilgi gösterdi.

Büyük bir coşku ve heyecana sahne olan Muş 6. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Genel Sekreter Fatih Şahin, AK Parti Teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Şahin, “Teşkilatlarımızdan ebediyete irtihal etmiş dava arkadaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Yeni oluşan yönetimin başarılı olmasını, kongremizin Muş’a, partimize, ülkemize ve demokrasimize hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Muş’a bugüne kadar büyük hizmetler yapıldığını anlatan Şahin, “Kongrelerimiz bizim bayramlarımız, şölenlerimizdir.” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu vesile ile topraklarımızı bizlere vatan kılan şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Sizlerin emekleriyle bugüne kadar Muş’umuza ülkemize çok büyük hizmetlerde bulunduk ancak daha yapacak çok işimiz var.”

“Biz çok büyük bir aileyiz. Birbirine kenetlenmiş büyük bir gönüllüler topluluğuyuz. Ana Kademe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile birlikte bu toprakların seçimle iş başına gelen ilk Cumhurbaşkanı olan Genel Başkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı bu kutlu yolculukta asla yalnız bırakmayacağız. Ona karşı asla mahcup olmayacağız. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız bu kutlu yolculukta asla yalnız yürümeyecekler. Gece gündüz demeden çalışmalarımıza hız kazandıracağız. Bu salona yansıyan coşkunuz, sevdanız 2019 seçim zaferlerimizin müjdecisidir.”

Kongrenin yapıldığı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yeni Spor Salonu’nda “Biz Muş’a Muş size hayran Reis”, “Sayın Cumhurbaşkanımız Alparslan diyarına hoş geldiniz” “Millete hizmet yolunda kutlu yürüyüşe devam”,”Lale diyarı Muş’a hoş geldiniz” pankartları yer aldı.

Kongreye, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Ataş, Öznur Çalık, Cevdet Yılmaz ve Vedat Demiröz, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bilal Erdoğan ile milletvekilleri de katıldı.