TBMM Parlamenterler Futbol Takımı Şampiyon

TBMM Parlamenterler Futbol Takımı Şampiyon

Uluslararası Parlamenterler Arası Futbol Turnuvası Antalya’nın Serik ilçesi Belek Gloria Sports Arena’da gerçekleşti. Turnuvaya Türkiye, Gürcistan, Macaristan, Polonya, Romanya ve Ukrayna parlamenterlerinden oluşan takımlar katıldı.

TBMM Parlamenterler Futbol Takımı’nda, TBMM AK Parti Grubu’ndan AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, MKYK Üyesi ve Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, MKYK Üyesi ve Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, MKYK Üyesi ve Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, Kırıkkale Milletvekili Abdullah Öztürk, Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Ordu Milletvekili Oktay Çanak,  İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve İstanbul Milletvekili Osman Boyraz yer aldı.

MHP Grubu’ndan Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, CHP’den Antalya Milletvekili Devrim Kök ve önceki dönem AK Parti’de milletvekili görevlerinde bulunan Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Siirt Milletvekili Osman Ören, Giresun Milletvekili Adem Tatlı, Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Kilis Milletvekili Salih Dal forma giydi.

Turnuvanın ilk günü TBMM Parlamenterler Futbol Takımı, Polonya Parlamenterler Takımı’yla oynadığı karşılaşmadan 2-2’lik beraberlikle ayrıldı. Türkiye’nin gollerini önceki dönem milletvekillerinden Giresun Milletvekili Mehmet Geldi ve Siirt Milletvekili Osman Ören attı.

Polonya takımında ise bir dönem Galatasaray’da futbol oynayan Roman Kosecki de forma giydi. Günün diğer maçlarında, Polonya, Macaristan’ı 2-1, Ukrayna ise Romanya’yı 3-1 mağlup etti.

Turnuvada TBMM Parlamenterler Futbol Takımı, günün ikinci maçında Macaristan Parlamenterler Futbol Takımı ile karşı karşıya geldi.

Macaristan Parlamenterler takımıyla oynadığı karşılaşmadan 2-0’lik galibiyetle ayrılan  TBMM Parlamenterler Futbol Takımı finale kaldı.

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin’in kaptan olarak görev aldığı maçta Türkiye’nin iki golünü de Ordu Milletvekili Oktay Çanak attı.

Turnuvanın son gününde oynanan final karşılaşmasında, TBMM Parlamenterler Futbol Takımı ile Rumen parlamenterlerin oluşturduğu takım karşı karşıya geldi.

Ankara Milletvekili Fatih Şahin’in kaptanlık yaptığı final maçında TBMM Parlamenterler Futbol Takımı, Romanya Parlamento takımını 2-1’lık skorla mağlup ederek turnuvanın şampiyonu oldu.

Final karşılaşmasında Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın attığı gollerle TBMM Parlamenterler Takımı 2-0 öne geçti. Romanya Parlamenterler Takımı attığı golle skoru 2-1 yaptı. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca mücadele 2-1 sona erdi.

 

Romanya takımının başında ise bir dönem Samsunspor ve Gaziantepspor da antrenörlük yapan Gheorghe Multescu teknik direktör olarak sahaya çıktı. Günün diğer maçında ise Polonya ve Ukrayna karşılaştı. Ukrayna’yı 2-1 yenen Polonya, turnuvada 3’üncülüğü elde ederken Ukrayna ise 4’üncü oldu. Turnuvada Gürcistan 5, Macaristan ise 6’ncı sırayı elde etti.