İşitme Engelliler Futsal Takımıyla Buluşma

İşitme Engelliler Futsal Takımıyla Buluşma

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin ve Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 18-19 Kasım’da Norveç’te yapılacak Avrupa Şampiyonası eleme müsabakalarına katılacak Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Bayan Futbol Takımı ile Ankara Vilayetler Evi’nde bir araya geldi.

Sporcuların kendisini tek tek tanıtmasının ardından Şahin ve Çalık da kendilerini tanıttı.

AK Parti Genel Sekreteri Şahin, sporculara katılacakları turnuvada başarılar dileyerek, “Sizlerle iftihar ediyoruz. Sizin bu azminiz, kararlılığınız bütün Türk gençliğine örnek olacak nitelikte… İşitme Engelliler Futsal Takımının kısa bir geçmişi var ama hızlı bir ilerleme kaydettiğini görüyoruz. Gerek partimiz gerek hükümetimiz sizlerin bu azmini, gayretini görüyor, takip ediyor. Sizin önünüzü açmak için elimizden geldiğince sizlere destek olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

Turnuvada başarılı olacaklarına inandığını ifade eden Şahin, “Sportif olarak başarı ne olursa olsun, sizlerle gurur duyduğumuzu, 80 milyonun kalbinin sizlerle birlikte attığını bilmenizi istiyoruz.” dedi.

Çalık’ın, Fatih Şahin’in çok iyi bir futbolcu olduğunu anlatması üzerine Şahin, Parlamenterler Spor Kulübü Futbol Takımı olduğunu belirterek, “Bu hafta sonu 6 yabancı parlamentodan Antalya’ya gelecekler. Onlarla bir turnuvamız olacak. Sizlerle de böyle bir gösteri maçı uygun bir zamanda yapabiliriz.” dedi.

Yemeğe, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, Türkiye İşitme Engelliler Futbol Federasyonu Başkan Vekili Kerim Vural, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu As Başkanı Serhat Öztürk de katıldı.