AK Parti’de Temayül Yoklaması

AK Parti’de Temayül Yoklaması

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayının belirlenmesi için, AK Parti Genel Merkezi’nde temayül yoklaması gerçekleştirildi.

Temayül yoklaması için 7 ayrı sandık kuruldu. AK Parti MKYK Üyeleri, Ankara Milletvekilleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Disiplin Kurulu Üyeleri, İl Demokrasi Hakem Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları oylarını kullandılar.

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin konuşmasında, bugün burada Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını belirlemek için temayül yoklaması yapmak üzere toplanıldığını belirterek, “Bu çalışmamızın partimize, Ankara’mıza, hemşehrilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” diye konuştu.

Bugünlerde AK kadroların iktidara gelişinin 15’inci sene-i devriyesinin yaşandığını belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Aziz milletimiz, onbeş yıl önce bugünlerde, yıllarca sinesinde büyüttüğü sevdayı iktidara taşımak ve dava taşını gediğine koymak için ‘Anadolu İhtilali’ni gerçekleştirdi.”

“3 Kasım 2002 “vesayetin mezarının kazılmaya başlandığı” tarihtir. 3 Kasım 2002 bir milletin diriliş hikâyesinin yazılmaya başlandığı tarihtir. 3 Kasım 2002 büyük, müreffeh ve güçlü Türkiye’nin doğum tarihidir. Rabbim hepimize daha nice 15 yıllar aziz milletimize hizmetkâr olmayı nasip etsin…”

 

AK Parti’nin her şeyden ve hepimizden önce milletimizin partisi olduğunu vurgulayan Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“AK Parti’yi milletimizle birlikte kurduk. AK Parti’yi birlikte büyüttük. Tüm icraatlarımızı milletimizle birlikte hayata geçirdik. Tüm saldırıları milletimizle birlikte göğüsledik. Atlattığımız nice badireye rağmen, bu şarkı bitmedi, bitmeyecek. AK Parti’nin hikâyesi, bir millet aşkı hikâyesidir. AK Parti, tüm vatandaşlarımızın gönlüne dokunmuş bir partidir.

“AK Parti, tüm hanelerde, tüm binalarda, tüm sokaklarda, tüm mahallelerde, tüm ilçelerde, tüm şehirlerde hizmeti olan, eserleri olan bir partidir. Velhasılı AK Parti, ecdadın mirası üzerinde inşa edilen bu ülkeyi büyütme davasını, kendi davası olarak kabul etmiş bir partidir.”

“Dava sahibi herkes gibi biz de, ülkemizi mamur, milletimizi müreffeh, bölgemizi güvenli, dünyayı huzurlu hale getirmek için çalıştık, çalışıyoruz.  Türkiye’yi 15 yılda 3 kat büyütmüş olmamız, davamıza layıkıyla hizmet ettiğimizin en büyük ispatıdır.”

“Eğitimde, sağlıkta, ulaştırmada, enerjide, toplu konutta, sosyal yardımlarda hayata geçirdiğimiz hizmetlerle hem milletimizin gönlünü kazandık, hem de ülkemize çağ atlattık.”

“Üreten, ihraç eden, istihdam ortaya çıkartan, kaliteye yoğunlaşan, teknolojiye önem veren bir ülke olarak, küresel rekabette giderek daha iddialı bir hale geliyoruz. 2023 hedeflerimizle bu başarılarımızı taçlandıracak, ardından tüm gücümüzü ve enerjimizi 2053 ve 2071 vizyonlarımıza yoğunlaştıracağız.”

“AK Parti, maziyle ati arasında kurduğu güçlü köprüyle, işte tüm bunların mimarı olan partidir. Sorumluluğumuz büyüktür. Hamdolsun, milletimizden aldığımız destekle ve Allah’ın yardımıyla, bu yükün altından kalkabilecek güce, imkâna, iradeye, kararlılığa sahibiz. Yeter ki nereden geldiğimizi unutmayalım. Nerede durduğumuzu unutmayalım. Nereye gittiğimizi unutmayalım.”

Genel Sekreter Fatih Şahin, “Biz, istikametten ayrılmadığımız sürece önümüze çıkarılan bütün engelleri başarıyla atlatacağımızdan, başarıyla bu engelleri aşacağımızdan hiçbir şüphemiz bulunmamaktadır. AK Parti değişimi, yenilenmeyi, dönüşümü, gelişimi temel esas olarak kabul eder. Bayrak değişimlerini, ‘bayrak inmesin’ diye gerçekleştirir.” değerlendirmesinde bulundu.

 

“2019’un Mart ayındaki yerel seçimlerde boyunun ölçüsünü alacak”

AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne ilk günkü azim ve kararlılıkla yürüyüşünün devam ettiğini belirten Şahin, bundan sonra da değişimin, dönüşümün ve yenilenmenin her zaman partinin gündeminde bulunduğunu, bulunmaya devam edeceğini kaydetti.

Şahin, her zaman toplumun nabzını tuttuklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Şunu çok iyi biliyoruz ki biz gereken adımları atmazsak, milletimiz sandıkta gerekeni yapacaktır. Asıl olanın millet olduğunu hangi sinede olursak olalım, bulunduğumuz makamlarda milletimize vekâleten bulunduğumuzu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamamız gerekir. Bugünlerde partimizde yaşanan değişimler üzerinden bazılarının hevesinin kabardığını görüyoruz.”

“Seçim yenilgilerine doymayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’nın ‘erken seçim’ iddialarıyla ortalarda dolaştığını görüyoruz. Aklınca ‘acaba buradan bir çıkış yakalayabilir miyim, bir gündem oluşturabilir miyim’ diye düşünüyor. Hiç heveslenmesin, bugünlerde özlemini duyduğu seçim yenilgisini en kısa zamanda, ilk seçimlerde tadacaktır. 2019 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde boyunun ölçüsünü alacaktır. Çünkü bunlar her sandıktan aziz milletimizin tokadıyla ayrılmış bir siyasi partidir. Şunu da bilmeleri gerekiyor ki ‘AK Parti’ demek, ‘demokrasinin tıkır tıkır işlemesi ve her seçimin zamanı geldiğinde yapılması’ demektir.”

“Avrupa’nın en hızlı büyüyen, dünyada büyüme hızında ilk üçte olan, ihracatta 150 milyar doların üstünü tekrar zorlayan, yerli otomobil için kollarını sıvayan ülkemizin gündeminde erken seçim safsatası ile yer almaya çalışmak bu ülkeye ihanettir.”

Türkiye’nin özgür bir ülke olduğunu vurgulayan Genel Sekreter Fatih Şahin, “Türkiye bugün artık her sandıktan, her seçimden alnının akıyla ve büyük bir başarıyla ayrılan, liderlere ‘diktatör’ diyebildiği özgür bir ülkedir. Bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın şahsına, ailesine, çevresine her türlü hakaretleri savurdular. Edepsizce sözler sarf ettiler… İşte tüm bunları Cumhuriyet Halk Partisi, FETÖ ile birlikte işbirliği içerisinde ve eşzamanlı yaptı. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi, bu FETÖ projesinin açık bir ortağı ve işbirlikçisidir.” diye konuştu.

Şahin, FETÖ ile Türkiye’ye karşı girişilen yıpratma ve itibarsızlaştırma projesine, bugün ana muhalefet partisinin taşeronluk yaptığının görüldüğünü söyledi.

 

“Belediyelerimizde yaşanan nöbet değişimleri…”

AK Parti iktidarının yerel yönetimlerdeki başarısının altını çizen Genel Sekreter Fatih Şahin, şunları kaydetti:

“Hükümetlerimiz döneminde yaptığımız icraatlar ve atılımlarla nasıl marka hizmetler gerçekleştirdiysek, yerel yönetimlerde de literatüre “AK Belediyecilik” olarak geçen hizmetler gerçekleştirdik.”

“Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul’u “Aziz İstanbul” yapan belediyeciliğini rehber edinen partimiz, yerel yönetimlerde her seçimde milletimizin güçlü teveccühünü kazanmayı başarmıştır.”

Bugün AK belediyeciliğin sadece ülkede değil, dünya çapında marka olduğunu belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Bugün belediyelerimiz, klasik belediyecilik hizmetlerinin dışında istihdam, bilim, sanayi, kültür, gençlik, kadın alanlarında da örnek gösterilecek hizmetlere imza atan belediyelerdir. Belediyelerimizde yaşanan nöbet değişimleri, partimizin Merkez Karar ve Yönetim Kurulunda, Merkez Yürütme Kurulunda yapılan istişareler sonucunda ortak akılla varılan mutabakatların sonucudur.

“Şunun bilinmesi gerekir ki milletimizin değişim ve dönüşüm konusundaki talepleri, arzusu, isteği bu konuyu partimizin gündemine sokmuştur. Eğer biz, değişim ve dönüşüm konusunda üzerimize düşeni yapmazsak aziz milletimiz sandıkta gerekeni yapacaktır. İşte tam da bundan dolayı milletin değişim, dönüşüm ve yenilenme konusundaki beklentilerini karşılamak ve 2019 yılında yapılacak seçime de daha güçlü bir şekilde hazırlanmak için bu değişim, dönüşüm ve yenilenmeyi kendi içimizde istişarelerimizle ve ortak akılla gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle bayrağı devreden bütün belediye başkanlarımıza bugüne kadar ki hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonraki özel ve siyasal yaşamlarında kendilerine başarılar diliyorum.”

 

“Kaybedecek bir dakikamız, heba edecek bir saniyemiz bile yoktur.” 

Genel Sekreter Fatih Şahin, konuşmasının sonunda şu ifadelere yer verdi:

“Değerli dava arkadaşlarım, unutmayalım ki, yolumuz uzun, yükümüz ağır, işimiz çetindir. Kaybedecek bir dakikamız, heba edecek bir saniyemiz bile yoktur.  Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmaya mecburuz. Sadece aziz milletimizin değil, bütün mazlum ve mağdur milletlerin mesuliyeti omuzlarımızdadır.”

“Bu duygu ve düşünceler ile, bir kez daha toplantımızın partimiz, şehrimiz ve hemşehrilerimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Sizleri en kalbi duygularım ile selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum.”