Mamak 6. Olağan İlçe Kongresi

Mamak 6. Olağan İlçe Kongresi

Genel Sekreter Fatih Şahin, Mamak 6. Olağan İlçe Kongresi’nde konuştu.

Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Mamak 6. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı. Salona alkışlar eşliğinde giren Başbakan Yıldırım, selamladığı partililere karanfil dağıttı.

Kongrede, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının yer aldığı video yayımlandı. Kongreye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, MKYK Üyesi Zelkif Kazdal, Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, Ankara milletvekilleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve partililer katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, Divan Başkanlığına Genel Sekreter Fatih Şahin seçildi.

Genel Sekreter ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin yapılan kongrenin ülkeye, Ankara’ya, partilerine ve demokrasiye hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Şahin, konuşmasında 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi sırasında şehit olan Mamak İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Şehit Hasan Altın, Ali Alıtkan ve Şener Dursun’a Allah’tan rahmet dilediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:  “Teşkilatlarımızdan ebediyete irtihal etmiş dava arkadaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Yine, bu vesileyle bu toprakları bize vatan olarak emanet eden bütün şehitlerimizi şükran ve minnetle yad ediyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyor, kendilerine hayırlı, sağlıklı uzun ömürler diliyorum”

Görevlerini sadece siyasal görevler olarak görmediklerini belirten Şahin, üstlenilen görevlerin millete hizmet etmek için birer vesile olduğunu söyledi.

Genel Sekreter Fatih Şahin, 16 Nisan’daki halk oylamasında Mamak’ta yüzde 49,89, Ankara genelinde ise yüzde 48,85 “EVET” oranını yakalamalarına karşın gerek Mamak’ta gerekse de Ankara’da yüzde 50’lik “EVET” oyuna ulaşamamış olmanın mahcubiyetini yaşadıklarını dile getirerek, “Ankara olarak çok daha iyisini yapabilecek imkana, güce ve potansiyele sahip olduğumuzun farkındayız. Sayın Başbakanım; bugünden sonra bu kongre vesilesiyle gece gündüz, yağmur çamur, kar kış, dere tepe demeden çalışmalarımızı daha büyük bir hızla sürdüreceğimize, hem Mamak’ı hem Ankara’yı layık olduğu oy oranlarına taşıyacağımıza huzurunuzda bütün teşkilatımız adına söz veriyoruz.” dedi.

Mamak 6. Olağan İlçe kongresiyle oluşacak yeni yönetime muvaffakiyetler dileyen Genel Sekreter Fatih Şahin, parti görevlerinin millete hizmet için, Allah’ın rızasına dönük çalışmak için birer vesile olduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

“Sayın Başbakanım, biz büyük ve güçlü aileyiz.16 yıl önce, hangi heyecan, coşku, motivasyon ile yola çıktıysak bugün de aynı şekilde yolumuza devam ediyoruz. 14 Ağustos 2001’de nasıl bir kardeşlik anlayışı ile yola çıktıysak  bugün de aynı kardeşlik anlayışı ile, aynı birlik ve dayanışma ruhuyla yürüyoruz. Bu salondaki AK Parti ailesi buradaki kucaklaşmayı, dayanışmayı, uhuvveti, bir kez daha Mamak, Ankara ve Türkiye’ye taşıyacak; aziz milletimizin, uzak ve yakın coğrafyaların, mazlum ve mağdurların umudu olduğumuzu herkese göstereceğiz”

AK Parti teşkilatları olarak bugüne kadar olduğu gibi hiç durmadan, duraklamadan, rehavete kapılmadan muhabbetin ve sevginin dilinden sapmadan  yollarına devam edeceklerini belirten Şahin, şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Başbakanım, bugün bu salonda talimatlarınızı almak için sabırsızlıkla bekliyoruz. Birazdan bize göstereceğiniz istikamet doğrultusunda heyecanla, coşkuyla, muhabbetle yürüyeceğiz. Arkanızda işte böyle muhteşem bir teşkilat var. Birbirine sımsıkı kenetlenmiş bir aile var. Arkanızda millete sevdalı bir kadro var. Sizi ve Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı asla mahcup etmeyeceğiz. Asla yalnız yürümeyeceksiniz. Büyük Türkiye mücadelesinde siz önden yürüyeceksiniz, biz de geriye bakmadan arkanızdan ilerleyeceğiz.”

Genel Sekreter ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin konuşmasına “Sayın Başbakanımıza kongremize katılımlarından dolayı Ankara teşkilatları olarak teşekkür ediyoruz” ifadeleriyle son verdi.