Çubuk 6. Olağan İlçe Kongresi

Çubuk 6. Olağan İlçe Kongresi

Genel Sekreter Fatih Şahin, Çubuk İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’nde konuştu.

Düzenlenen kongreye; AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin ve Ankara Milletvekilleri Cemil Çiçek, Aydın Ünal, Nevzat Ceylan, Ahmet İyimaya, Murat Alparslan, Emrullah İşler ile birlikte Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katıldı.

AK Parti’nin bir millet ve Anadolu hareketi olduğunu belirten Genel Sekreter Fatih Şahin, “AK Parti yalnızca belli bir etnik ve inanç grubu ile belli bir zümrenin partisi değildir. AK Parti, Türk’ün de Kürt’ün de Laz’ın da Çerkez’in de partisidir. AK Parti, Alevi’nin de Sünni’nin de partisidir.” ifadesini kullandı.

2019 yılının Türkiye adına tarihi bir önemi bulunduğunu anlatan Şahin, “1919 nasıl bu toprakların kurtuluşu için tarihi bir yıl ise 2019 da Anadolu için, Trakya için, bütün mazlum ve mağdur milletler için çok önemli bir tarih olacaktır.” diye konuştu.

Şahin, 2019’un Mart ayında yerel seçimin, kasım ayında da parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağını anımsatarak, bu çerçevede çalışmalara yeni bir hız ve ivme kazandırılması gerektiğini bildirdi.

Kadın ve gençlik kollarının çalışmalarına büyük önem verdiğine değinen Şahin, kadın ve gençlerin destek vermediği bir siyasi partinin başarılı olmasının asla mümkün olmayacağını kaydetti.

Şahin, 2019’un AK Parti’nin en büyük siyasi başarısının gerçekleştiği yıl olacağını ifade etti.

“Bu referandum gayrimeşru ve kabul edilemez”

Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyada yaşanan gelişmeleri de anımsatan Şahin, konuşmasına şöyle devam etti:

“IKBY 25 Eylül’de bir referandum kararı aldı. Bu referandumun gayrimeşru ve kabul edilemez olduğu hususunun altını çizmek istiyorum. Bu referandumun bölgenin barışı, huzuru, istikrarı için çok ciddi bir tehdit olduğunun bilinmesini istiyoruz. Eğer bu referandum gerçekleştirilirse bunun çok ciddi siyasi, ekonomik ve askeri sonuçları olacaktır. Henüz vakit varken bu tarihi hatadan vazgeçmelerini, dönmelerini diliyoruz. Aksi takdirde ülkemizin de içinde yer aldığı bölge açısından çok endişe verici bir gelişme olacaktır.”

“Yerli ve milli olmaktan uzak”

Siyasi yarış içerisinde bir ana muhalefet açığı olduğu iddiasında bulunan Şahin, şunları söyledi:

“Yerli ve milli olmaktan uzak, teröristlerle, terörist unsurlarla kol kola girmiş bir ana muhalefet partisinin olduğunu görüyoruz. FETÖ üyeleriyle kol kola girerek sözde adalet yürüyüşleri gerçekleştirdiklerini görüyoruz. Toplumumuzun adalete olan inancını, güvenini zedelediklerini görüyoruz. Nerede bir DHKP-C militanının cenazesi olsa, orada bittiklerini görüyoruz. Ordumuzun SİHA’larla yürüttüğü terörle mücadeleden nasıl rahatsızlık duyduklarını görüyoruz. FETÖ’nün özellikle yurt dışındaki unsurları tarafından 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili ortaya atılmış ‘kontrollü darbe’ palavralarına nasıl siyasi sözcülük yaptıklarını görüyoruz. Tüm bu hadiseler, ülkemizin bulunduğu bölgedeki ve küresel çaptaki gelişmeler, tarihi sorumluluğumuzun, misyonumuzun farkına varmamız konusunda bizlere uyarıcı olmalıdır.”