Genel Merkez’de Devir Teslim Törenleri

Genel Merkez’de Devir Teslim Törenleri

AK Parti Genel Sekreterliğine atanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, onbir aydır yürütmekte olduğu Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevini Eskişehir Milletvekili Harun Karacan’a devretti.

AK Parti Genel Merkez’ de gerçekleştirilen devir teslim töreninde Şahin şunları söyledi:

Görev değişimi partimize, ülkemize ve demokrasimize hayırlı olsun. Görevde kaldığımız sürece verimli çalışmalar yürütmeye gayret ettik. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yönelik çalışmaların karşılığını bulduğuna inanıyorum.

Sivil toplum kuruluşları, vakıflar, dernekler ve odalarla defalarca bir araya geldik, fikir alışverişlerinde bulunduk. Onbir ay önce aldığımız bayrağı daha da ileriye taşımanın çabası içerisinde olduk.

Çalışma alanı olarak en geniş birimler arasında yer alan Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevini, bu konuda tecrübesi ve birikimi yadsınamaz olan Harun Karacan Başkanımıza devrederken, kendisinin bu çalışmaları bir merhale daha ileriye taşıyacağına olan inancımı ifade etmek isterim.

Halkımızın taleplerinin, arzularının, isteklerinin toplandığı ve bir politikaya dönüştürüldüğü bir birim de olan Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkanlığı, o manada AK Parti hizmet lokomotifinin en önemli kompartımanlarından biridir ve öyle olmaya da devam edecektir.

Kudüs ve Mescid-i Aksa’ daki gelişmeleri de yakından izlediklerini belirten Fatih Şahin, sözlerine şöyle devam etti:

Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’ nın kutsiyeti ve hukuki statüsüyle bağdaşmayan,  gelişmeleri dikkatle takip ediyoruz. Kudüs ve Mescid-i Aksa için çok daha güçlü bir şekilde çalışmaya devam etmeliyiz.

AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini Fatih Şahin’ den devralan Harun Karacan ise, kendisini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti.

“Makam ve mevkilerin gelip geçici olduğuna işaret eden Harun Karacan, asıl olan davadır” dedi.

Yeni görevinde başarı dileklerinde bulunduğu Harun Karacan’a çiçek veren Fatih Şahin, Genel Sekreterlik görevinin hayırlı olması temennisinde bulunan yeni Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı’na hediye etmiş olduğu ağaç işçiliğinden oluşan tablo için teşekkür etti.

Bir diğer devir teslim ise, 65’inci Hükümet’te yapılan değişiklikle Adalet Bakanlığı’na getirilen Abdulhamid Gül’ün Genel Sekreterlik görevini Ankara Milletvekili Fatih Şahin’e bırakması sırasında yaşandı.

AK Parti Genel Merkez’ de yaşanan devir teslim esnasında, Adalet Bakanı Abdulhamid Gül ve AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, başarı dileklerinin yanı sıra birbirlerine “hayırlı olsun” temennisinde bulundular. Samimi bir ortamda gerçekleşen devir teslim törenine çok sayıda partili katıldı.