AK Parti’de Bayramlaşma

AK Parti’de Bayramlaşma

Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arası bayramlaşma kapsamında, CHP, MHP, HÜDA PAR, Saadet Partisi, BBP, DSP ve Demokrat Parti heyetleri AK Parti’yi ziyaret etti.

AK Parti’de siyasi parti heyetlerini, Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin’in başkanlığında, Ankara Milletvekili MKYK üyesi Jülide Sarıeroğlu, MKYK Üyesi Asuman Erdoğan, Kadın Kolları MYK Üyesi Pınar Doğan Aksoy ve Gençlik Kolları MYK üyesi Mustafa Özbey karşıladı.

Şahin, ülkenin içinde yer aldığı bölgedeki tüm dünyada insani krizlerin yaşandığını, Türkiye’ye bu uğurda çok önemli vazifelerin düştüğünü söyledi.

Bu kapsamda bütün siyasi partilerin gerek parlamentoda gerek parlamento dışında çok önemli sorumlulukları olduğunu belirten Şahin, “Bu manada sizlerin de desteğinin çok ehemmiyetli olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Şahin, 15 Temmuz’un belki de insanlık tarihinin görmüş olduğu, belki de göreceği en alçakça ve haince darbe girişimlerinden birisi olduğunu vurgulayarak, bu yıl 15 Temmuz’da farklı kesimlerin katkılarıyla bir dizi etkinlik yapılacağını ifade etti.

Fatih Şahin, “Kim adına ve ne adına hareket ederse etsin, ülkeye kast eden bütün terör unsurlarına karşı, kararlı bir mücadele içindeyiz. Bütün toplumsal kesimlerin desteğiyle bu mücadelemizi son terör unsurunu bu topraklardan söküp atana kadar sürdürme konusunda kararlıyız.” diye konuştu.

Askerlerin yaşadığı gıda zehirlenmesi olayına da değinen Şahin, “Milli Savunma ile Sağlık Bakanlığımız olayları derinlemesine incelemekte. Adli ve idari olarak da meseleler tahkik edilmektedir. İnşallah bir daha yaşanmaması için de gerekli tedbirler alınıyor. Bu olayların müsebbiplerinin gerekli cezalara çarptırılacaklarını da yargı organları tarafından düşünüyorum.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Şahin ve heyeti, siyasi parti heyetlerinin ziyaretleri sonrasında basın mensuplarıyla bayramlaştı.