Türkiye, Gönül Köprüleri ile birbirine kenetlendi

Türkiye, Gönül Köprüleri ile birbirine kenetlendi

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından, terörden etkilenen illere maddi ve manevi destek olmak amacıyla başlatılan Gönül Köprüsü Eylem Planı bu yıl da kapsamı genişletilerek devam ediyor.

Proje kapsamında Batı’daki 15 il ile Doğu’daki 15 il kardeş ilan edildi. Diyarbakır ile İstanbul, Ağrı ile Kahramanmaraş, Batman ile Bursa, Bingöl ile Sakarya, Bitlis ile Samsun, Hakkari ile Konya, Van ile Ankara, Tunceli ile İstanbul (Ümraniye), Şırnak ile Antalya, Siirt ile Gaziantep (Şahinbey), Muş ile Kayseri, Mardin ile Kocaeli, Iğdır ile Malatya, Ardahan ile Balıkesir ve Kars ile Denizli arasında gönül köprüleri kuruldu.

Gönül Köprüsü sofrası etrafında iftar etmek ve kardeşlik bağlarını daha da hakim kılmak vesilesiyle geçtiğimiz günlerde Bakan, Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK üyeleri Doğu’daki kardeş illere bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, icra edilen bu program kapsamında Van ve Siirt’teydi. Gündüz bölge illerin sokaklarında vatandaşlarla hasbihal eden, ev, iş yerleri ve şehit ailelerini ziyaret eden Şahin, akşam ise kurulan Gönül Köprüsü sofralarında bölge halkıyla iftar sevincini yaşadı.

Faaliyetlerimizi ibadet şuuruyla gerçekleştiriyoruz

İki yıldır devam eden “Gönül Köprüsü” projesi ile kardeşlik duygularının daha da pekiştiğini belirten Şahin, “15 ilde yoğun bir program akışı hazırladık. Bakanlarımız, Genel Başkan Yardımcılarımız ile Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e gönüller arası köprüler kurmak amacıyla çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bütün faaliyetlerimizi aynı zamanda bir dava şuuruyla, ibadet şuuruyla gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Sessiz devrimlerin gizli kahramanlarısınız

AK Parti’nin 15 yıl içerisinde sessiz bir devrim gerçekleştirdiğini dile getiren Şahin, şu ifadelere yer verdi:

“Sizler 15 yılda yaşanan bu sessiz devrimlerin görünmez gizli ve asıl kahramanlarısınız. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve AK Parti’nin dünyanın önde gelen siyaset aktörleri arasında olması, AK Parti teşkilatlarının gece gündüz demeden hiçbir karşılık beklemeksizin fedakarca yürüttüğü çalışmalar sayesindedir. Tıpkı şu an da olduğu gibi AK Parti teşkilatları Van’ın çok farklı noktalarında ihtiyaç sahibi, şehit aileleri ve gazi aileleriyle ziyaretler gerçekleştirmiştir. Onlarla bir araya gelmektedir. Van teşkilatımız gazi bir teşkilattır. Şehitlerimizin bereketiyle çalışmaları bereketlenen bir teşkilattır. Ben bu vesileyle geride bıraktığımız zaman dilimi içerisinde terörist faaliyetlere kurban olan teşkilat mensuplarımıza ve bütün teşkilatımızdan ebediyete intikal etmiş kardeşlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”

Ramazan sabır ve kardeşlik demektir

Şahin, “Ramazan, sadece aç kalmak değildir. Ramazan aynı zamanda sabır ve kardeşlik demektir. Gönüllere dokunmak, gönüllerde yer etmek ve gönül kırgınlıklarını ortadan kaldırmak için bu Ramazan ayını vesile kılmamız gerekiyor. Geçen yıl başlattığımız Gönül Köprüsü Projesi ile köprü illerimiz, kardeş illerimizle birlikte, kardeşliğimizi daha da güçlendirmek için çeşitli etkinliklerde bulunuyorlar. Ben bu vesileyle Siirt’in kardeş şehri olan, Gaziantep teşkilatımıza, Gaziantep Büyükşehir ve Şahinbey Belediyelerimize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Davamız ekmeğimizi hakça bölüşme davasıdır

16 Nisan’da halk oylaması sonucunun Türkiye’nin geleceğini aydınlığa taşıdığına değinen Şahin, “Biz hiçbir ilimizin olumsuz negatif kavramlarla anılmasını istemiyoruz. Biz bütün bölge illerimizin beşeri ve tabi kaynaklarıyla ve potansiyeliyle anılmasını istiyoruz. Bölgenin maddi ve manevi anlamda kalkınması için bu güne kadar gösterdiğimiz çabayı bundan sonra da yoğun bir şekilde göstermeye devam edeceğiz. Hep birlikte kutlu yolculuğa baş koymuş bulunmaktayız. Hepimiz aynı yolun, aynı davanın yolcularıyız. Davamız büyük Türkiye’yi inşa etme davasıdır. Davamız milletimizin ekmeğini büyütme, ekmeğimizi hakça bölüşme davasıdır. Davamız Türkiye’yi dünya milletleri arasında hak ettiği yere taşıma davasıdır.” şeklinde konuştu.

Şahin, Siirt’te Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Siirt Milletvekili Yasin Aktay, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Asuman Erdoğan ve Ethem Sancak, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Van’da ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Asuman Erdoğan ve Ethem Sancak ve Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı ile birlikte temaslarda bulundu.